Wystawa i licytacja prac uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie

2022-05-22 10:02:08(ost. akt: 2022-05-20 15:17:50)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Artyści z niepełnosprawnościami zaprezentują swoje prace. Wspólnie świętują 20-lecie istnienie Zespół Placówek Edukacyjnych. Z tej okazji przygotowali coś wyjątkowego.
Dwudziestolecie istnienia obchodzi w tym roku Zespół Placówek Edukacyjnych. Przed nami jeden z elementów świętowania - licytacja prac podopiecznych ZPE.

Ponad 120 obrazów namalowanych przez uczniów z niepełnosprawnościami, rodziców, pracowników i przyjaciół ZPE będzie można obejrzeć i wylicytować w najbliższy poniedziałek (23 maja) w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Każda z prac jest inna, ale wszystkie wyjątkowe.

Większość to obrazy olejne autorstwa uczniów z autyzmem, porażeniem mózgowym i innymi niepełnosprawnościami. Artystyczny wkład mają jednak nauczyciele, pracownicy ZPE oraz rodzice uczniów. Jedna z mam przekazała na przykład obrazy tworzone... szydełkiem.

— Dwadzieścia z tych obrazów z okazji 20-lecia istnienia przeznaczamy do licytacji, cena startowa to oczywiście 20 złotych — mówi nauczycielka ZPE i współorganizatorka akcji Anna Wangin-Dmyterko. — Pozostałe wycenimy i będzie można je nabyć zaraz po zakończeniu wernisażu. Mamy nadzieję, że każdy tego dnia wyjdzie z pięknym obrazem.

— Zachęcam wszystkich do udziału w wydarzeniu — mówi dyrektorka ZPE, Wanda Agnieszka Jabłońska. — Chcemy w ten sposób uczcić 20-lecie szkoły i zwrócić uwagę mieszkańców Olsztyna na sztukę ludzi z niepełnosprawnościami. Całkowity dochód z imprezy przeznaczymy na sfinansowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych naszych dla uczniów.

Całość odbędzie się 23 maja (wtorek) na ul. Kapitańskiej 23 o godzinie 17:00.