Pomogli 923 rodzinom

2022-05-16 16:29:27(ost. akt: 2022-05-16 15:41:21)

Autor zdjęcia: Uczestnik gali

Wyjątkowi ludzie, mnóstwo niespodzianek i wzruszające historie: to wszystko wydarzyło się podczas Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki. Organizatorzy i wolontariusze podsumowali minioną 21. edycję.
Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom nie zajmuje się robieniem paczek, a jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie — tym, którzy mają trudniej. Darczyńcy odpowiadają za pomoc, a Szlachetna Paczka kieruje ją do ludzi zmagającymi się z trudnościami.

Fot. Mat. organizatora
W minionym sezonie w województwie warmińsko-mazurskim działało 454 wolontariuszy w 33 rejonach, a programem objęto 923 rodziny. Do niech nie udałoby się dotrzeć, gdyby nie wolontariusze, którzy poświęcili wolny czas na bezinteresowną pomoc. To właśnie do nich w szczególny sposób powędrowały słowa wdzięczności i ogromne podziękowania podczas gali, która podsumowała miniony sezon. Dodatkowo każdy lider otrzymał symboliczny medal i dyplom.

Galę uatrakcyjniły występy artystyczne: uczniów ze Szkoły Muzycznej Casio, Alicji Kucharzewskiej-Samko oraz Zespołu Soltare POM Senior. Wydarzenie poprowadził sympatyk Szlachetnej Paczki — Szymon Puławski.

Fot. Mat. organizatora
Gala wojewódzka odbyła się 14 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, gościem specjalnym była Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna, która podziękowała wolontariuszom za ich pracę i ogromne serca. Do współorganizacji wydarzenia dołączyły władze miejskie i wojewódzkie, które przygotowały upominki dla wolontariuszy.

Anna Głazek