Ryszard Kuć straci stanowisko wiceprezydenta Olsztyna

2022-05-12 11:52:19(ost. akt: 2022-05-12 15:22:07)
Wiceprezydent Ryszard Kuć (po lewej) i prezydent Piotr Grzymowicz (po prawej)

Wiceprezydent Ryszard Kuć (po lewej) i prezydent Piotr Grzymowicz (po prawej)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Rekomendacja partii dla wiceprezydenta Ryszarda Kucia (Platforma Obywatelska) została cofnięta. Jak powiedział nam Marcin Kuchciński, szef powiatowych struktur PO, "pewna forma współpracy się wyczerpała".
Ryszard Kuć swoją kadencję jako wiceprezydent Olsztyna rozpoczął pierwszego sierpnia 2016 roku. Oprócz niego, na tę funkcję zostały powołane również również Halina Zaborowska-Borch i Ewa Kaliszuk. Ryszard Kuć w całej układance władz miasta odpowiadał za transport i komunikację w mieście. Taki przydział zadań nie był przypadkowy, bo przez wiele lat pełnił kierownicze funkcje Zakładzie Przewozów Regionalnych.

Jak udało nam się dowiedzieć, rekomendacja partyjna Ryszarda Kucia na urząd wiceprezydenta miasta została cofnięta. Taką decyzję podjął powiatowy zarząd Platformy Obywatelskiej z wicemarszałkiem Marcinem Kuchcińskim na czele.

— Pewna forma współpracy się wyczerpała, dlatego postanowiliśmy cofnąć rekomendację Ryszarda Kucia na urząd wiceprezydenta Olsztyna — mówi Marcin Kuchciński w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Zapytaliśmy przewodniczącego powiatowych struktur PO o to, kto zostanie następcą wiceprezydenta Kucia jeśli ten odejdzie.

— Mamy wybranego kandydata, którego jednak nie chcemy ogłaszać — mówi tajemniczo Marcin Kuchciński — Myślę, że jego nazwisko zostanie ogłoszone w ciągu kilku najbliższych tygodni, jednak musimy jeszcze pozałatwiać sprawy formalne. Na tą chwilę nie mogę nic więcej powiedzieć.

Przypomnijmy, że Ryszard Kuć był głównym rywalem Jacka Protasa w wewnętrznych wyborach na przewodniczącego regionalnych struktur. Wybory zakończyły się wygraną posła z Lidzbarka Warmińskiego.

Karol Grosz