4 medale i debiut 4-latki – świetna forma LUKS ABC Żak Pisanica na mistrzostwach województwa

2022-05-05 13:06:52(ost. akt: 2022-05-05 16:11:14)

Autor zdjęcia: LUKS ABC ŻAK Pisanica

W sobotę 30 kwietnia odbyły się w Olecku mistrzostwa Warmii i Mazur w tenisie stołowym. Kapitalnie wypadli na nich skrzaty i żacy z LUKS ABC Żak Pisanica – zdobyli aż 4 medale! Na uwagę zasługuje fakt, że w zawodach debiutowała 4-letnia dziewczynka!
To była bardzo udana końcówka kwietnia w wykonaniu młodych tenisistów stołowych z pisanickiego klubu. Ten pięknie podkreślił sukcesy swoich podopiecznych.

Na drugim stopniu podium w deblu stanęła Nikola, która grając z Mają Sową z Gołdapi, dopiero w finale po dramatycznym pojedynku (2:3) uległa parze z Lidzbarka Welskiego. Brązowe medale w grze podwójnej zdobyły skrzatki Amelka z Dominiką oraz Fabian w parze z Janem Saulewiczem z Olecka. Fabian z Nikolą zagrali razem w grze mieszanej i wywalczyli brązowe medale, ulegając w półfinale po wyrównanym pojedynku 2:3 z późniejszymi mistrzami z Olsztyna. Prawdziwy horror zafundował wszystkim Fabian w półfinale singla, którego stawką był wyjazd na mistrzostwa Polski do Olkusza. Mecz z Antkiem Szarmachem z Ostródy stał na świetnym poziomie i zakończył się w piątym secie grą na przewagi i wygraną przeciwnika 17:15! Szczęście było blisko, Fabian miał kilka piłek meczowych, ale nie udało się... Nikola, Amelka i Dominika w singlu zajęły 7 miejsca, a chłopcy Alan i Filip - 9 miejsca — relacjonuje LUKS ABC Żak Pisanica na swoim FB we wpisie z 2 maja.

Klub ma jeszcze jedną miłą informację.

W swoim pierwszym turnieju wojewódzkim zadebiutowała zaledwie 4-letnia Laura i choć nie wygrała jeszcze żadnego meczu, swoją grą zyskała wielkie uznane w oczach starszych zawodniczek i trenerów.

Koniec końców kadra jest niesamowicie zadowolona z występu i formy podopiecznych.

Wszyscy zasłużyli na wielkie gratulacje za osiągnięte wyniki i podziękowania za walkę i wysiłek w czasie turnieju. Podziękowania kierujemy również do Marysi za pomoc w przygotowaniu najmłodszych zawodników do zawodów. Jesteśmy z was bardzo dumni! Sprawiacie, że o małej Pisanicy wciąż się mówi — czytamy w obfitym podsumowaniu oleckich mistrzostw województwa.