Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

2022-04-17 15:25:47(ost. akt: 2022-04-17 15:30:31)
Para prezydencka

Para prezydencka

Autor zdjęcia: Twitter/KPRP

W niedzielę rano para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom świąteczne życzenia. Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem - podkreślili życząc, by "w sercu każdego z nas zagościły pokój, nadzieja, jedność i braterstwo".

W nagraniu opublikowanym w internecie para prezydencka życzy rodakom "błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych". "Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo" - podkreślał prezydent.

Agata Kornhauser-Duda zauważyła, że tegoroczna Wielkanoc jest inna, jako, że w wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy. "Ufamy, że życzliwość i serdeczność z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie" - powiedziała.

Prezydent zauważył, że Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają o wydarzeniach, które dały początek chrześcijaństwu, głoszącemu, że każdy człowiek jest naszym bliźnim i zasługuje na pomoc, a szczególnie osoby opuszczone, ofiary agresji i niesprawiedliwości.

"Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem" - mówiła małżonka prezydenta. "Dlatego niech te święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda państwu nowych sił" - dodał Andrzej Duda.

Para prezydencka apelowała także o to, by jak co roku pamiętać o polskich zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, wskazując, że dzięki nim "pielęgnujemy więź między pokoleniami, przywołujemy dobre wspomnienia i sprawiamy radość dzieciom".

W szczególny sposób pozdrowiła osoby troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna. "Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w święta" - powiedział prezydent.

Szczególne podziękowania para prezydencka skierowała do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc wszystkim osobom doświadczonym przez los, również w ogarniętej wojną Ukrainie. (PAP)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as #3097661 | 213.241.*.* 18 kwi 2022 11:14

    To jest drugi najlepszy prezydent po wizjonerze jakim był prof. Lech Kaczyński... Pozostali to totalna porażka: zdrajca Jaruzelski, agent SB Bolek, pijanica Kwaśniewski czy obrońca stworzonych przez sowietów WSI - Komorowski...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Insomnia #3097648 17 kwi 2022 16:27

    To nie jest mój prezent. We wcześniejszym oredziu z życzeniami oświadczył, że jest tu Polin, czyli ziemia obiecana dla tego państwa koło Palestyny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)