Wybieramy najpopularniejszą jednostkę OSP!

2022-04-12 11:54:22(ost. akt: 2022-04-12 12:12:46)

Autor zdjęcia: OSP.pl

Strażacy ochotnicy to nasi lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu! To właśnie OSP cieszą się wśród mieszkańców naszego regionu wielkim zaufaniem. Dlatego przypominamy o trwaniu plebiscytu na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną w województwie warmińsko-mazurskim i powiecie olsztyńskim.
Na Warmii i Mazurach jest około 500 jednostek ochotniczych straży pożarnych, W powiecie braniewskim jest ich ponad 20.. Prawie 200 z nich znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

To właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Dlaczego? Ponieważ nie tylko są pierwsi przy pożarach, ale i wypadkach, ratują życie ludzi i zwierząt także na wodzie, są obecni podczas akcji związanych z zagrożeniami chemicznymi i ekologicznymi. OSP działają także w zakresie sportu, edukacji i kultury. A tym samym integrują środowisko.

W naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają place zabaw dla dzieci, a także na przykład sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach, których w naszym regionie jest kilka.

Rozpoczęliśmy głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną. Plebiscyt zakończymy 25 kwietnia 2021 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach powiatowych, a także dwie najpopularniejsze OSP w woj. warmińsko-mazurskim. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Wybierzemy także najpopularniejszą w regionie Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz najpopularniejszej Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

Ranking regionalny

Najpopularniejsza w całym regionie drużyna kobieca

Najpopularniejsza w całym regionie drużyna młodzieżowa

Ranking powiatu olsztyńskiego

Regulamin: kliknij tutaj