Pracowity dzień warmińsko-mazurskich pograniczników. Mandaty, przemyt i pomoc seniorowi

2022-04-08 14:37:52(ost. akt: 2022-04-08 15:04:25)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili nielegalne papierosy, pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie i ukarali ciekawskich turystów.
Wszystkie te zdarzenia miały miejsce 7 kwietnia. Funkcjonariusze z PSG w Barcianach w jednej z miejscowości w powiecie kętrzyńskim, w trakcie realizacji zadań służbowych zauważyli mężczyznę, który zasłabł, upadł na chodnik i stracił przytomność. Patrol udzielił 85-latkowi pierwszej pomocy, wezwał pogotowie. Ratownicy zabrali poszkodowanego do szpitala.

Chwilę później wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej ujawnili w jednym z mieszkań (w tej samej miejscowości) nielegalne papierosy. Zdeponowano blisko 11 500 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązująch znaków skarbowych akcyzy. Teraz 83-latek poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

Kilka godzin później ukarano mandatami dwóch obywateli Niemiec, którzy z ciekawości złamali przepisy. Mężczyźni przyjechali w rejon granicy państwowej. Jeden z nich wszedł na pas drogi granicznej, a drugi na pas orny i znalazł się przy polskim słupie granicznym. Zarówno 50-letni, jak i 58-latek zlekceważyli oznaczenia granicy państwowej i zostali ukarani mandatami po 500 zł każdy.