Start Elbląg przegrał z KPR Gminy Kobierzyce [ZDJĘCIA]

2022-04-03 13:29:34(ost. akt: 2022-04-03 13:32:50)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W przedostatnim spotkaniu w tym sezonie przed własną publicznością Start Elbląg uległ jeszcze aktualnym wicemistrzyniom kraju KPR Gminy Kobierzyce 23:25. Było to wymęczone zwycięstwo gości.
• Start Elbląg — KPR Gminy Kobierzyce 23:25 (12:14)
START: Pająk, Hypka, Żarnoch — Choromańska 1, Peplińska 1, Owczarek 2, Wołoszyk 4, Kostuch 2, Cygan 6, Głębocka 1, Kopańska, Stapurewicz 6, kary 8 min
Najwięcej dla KPR: Despodovska 6, Tomczyk, Wicik po 4, kary: 14 min

Przed meczem faworytem był zespół z Dolnego Śląska, który już w tym sezonie wygrał trzy spotkania z drużyną Startu. Ponadto podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej są w ścisłej czołówce tabeli i walczą o miejscu na podium.

Wynik spotkania otworzyła Paulina Stapurewicz i tę 1-bramkową przewagę (4:3) elblążanki utrzymywały do 9 minuty gry. Za chwilę po rzucie Natalii Janas i Zoricy Despodovskiej przyjezdne wyszły na pierwsze prowadzenie w tym pojedynku.

Od tego momentu gra elblążanek nieco stanęła, brakowało dokładności podań, a także skuteczności przy rzutach na bramkę Beaty Kowalczyk, która trzykrotnie wyszła z opresji, będąc sam na sam z zawodniczkami Startu.

Z kolei kobierzyczanki grając szybkim atakiem, zdobyły trzy gole z rzędu i wygrywały 8:5. Wówczas o czas poprosił trener Marcin Pilch.

Po krótkiej przerwie, elblążanki zaczęły gonić wynik i po bramkach Nikoli Owczarek, Katarzyny Cygan oraz Wiktorii Kostuch w 25 min wyszły na piąte prowadzenie w tym meczu, tym razem 10:9.

Minutę później para arbitrów z Tczewa (Dejna, Raszewski) zamiast dwóch przewinień w ataku gości, odgwizdała dla nich dwa rzuty karne, co spotkało ich sporo gwizdów ze strony publiczności, a bezbłędną ich wykonawczynią była Despodovska.

KPR znów wyszedł na prowadzenie i do przerwy prowadził 14:12. Po przerwie gra toczyła się pod dyktando gości. W 38 min KPR wygrywał 18:15. Elblążanki jednak nie dawały za wygrane. W 56 min przy stanie 22:24, okazję na zdobycie kontaktowego gola miała Kostuch, ale obiła poprzeczkę. Do końca mecz trzymał wszystkich w napięciu. Ostatecznie górą był zespół gości, który wygrał 25:23 i tym samym nadal walczy o miejsce na podium.

Kolejny mecz Start rozegra 10.04 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

• Pozostałe wyniki 23.kolejki spotkań: Perła Lublin — Eurobud JKS Jarosław 24:25 (12:15), Piotrcovia Piotrków Tryb — Zagłębie Lubin 23:32 (11:17) Niedzielny mecz Korona Handball Kielce — Młyny Stoisław Koszalin