Teraz wszyscy widzą, że była to słuszna decyzja

2022-03-24 07:15:00(ost. akt: 2022-03-23 15:56:57)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Tak o budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską mówi Arkadiusz Zgliński. Inwestycja to długo wyczekiwana niezależność m.in. od portu w Kaliningradzie.
Operatorzy terminali, którzy obsługują jednostki w zakresie rozładunku, załadunku, składowania i magazynowania towaru odmówili obsługi rosyjskiego węgla w związku z brutalną napaścią Rosji na Ukrainę. W pełni solidaryzujemy się z tą decyzją pomimo tego, że wiąże się ona z utraconymi przychodami finansowymi — mówi dyrektor zarządu portu w Elblągu Arkadiusz Zgliński.

I zaznacza: — Ograniczyliśmy zakupy na terenie Federacji Rosyjskiej, by do jej budżetu nie wpływały środki, z którego finansowane jest uzbrojenie i amunicja. Dalej funkcjonujemy jednak w zakresie eksportu towaru, Rosjanie mogą nadal kupować, chociażby materiały budowlane.

Poza tymi zmianami elbląski port nadal prężnie działa.
— Obsługujemy załadunek i transport towarów ponadgabarytowych — dwa tygodnie temu z Elbląga wypłynęły dwa duże zbiorniki do portu w Gdańsku i dalej do portu docelowego na innym kontynencie. Zajmujemy się transportem i obsługą przeładunków kamienia hydrotechnicznego pod budowę Wyspy Estyjskiej na Zalewie Wiślanym. Poza tym wydzierżawiliśmy tereny portowe poszczególnym firmom, które działają w zakresie przeładunków — nawet tych dotyczących drogi lądowej. Oprócz tego dzierżawimy terminal pod inne działalności gospodarcze, m.in. parking dla samochodów ciężarowych — relacjonuje Arkadiusz Zgliński.

Dyrektor zarządu portu w Elblągu nie może się doczekać zakończenia trwającej na Mierzei Wiślanej inwestycji.
— Kanał zapewni nam całkowitą niezależność od współpracy czy też koncentrowania się wyłącznie na współpracy z portami obwodu kaliningradzkiego. Wielokrotnie mówiłem, że musimy mieć tę niezależność i na szczęście inwestycja, która to umożliwi, jest realizowana. Teraz wszyscy widzą, że była to słuszna decyzja — podsumowuje Arkadiusz Zgliński.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsols #3096280 26 mar 2022 07:56

  Port w Elblągu parkingiem. Duma.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja. #3096225 25 mar 2022 13:41

  "Słuszna decyzja"? Tylko ciekawe dlaczego ekonomiści są innego zdania... Ale niektórzy politycy pieją z zachwytu! I kasę garną!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark . #3096122 24 mar 2022 08:18

  PO PSL owska banda była jak zwykle przeciw wszystkim inwestycjom służącym Polsce i Polakom.Od tego portu przez Turów połączenia tunelu Świnoujścia komunikacji małych miejscowości po 500 plus i wsparcia seniorów.Czy można sobie wyobrazić większą dywersję i destrukcję? O antypolskich głosowaniach o wstrzymaniu środków nie wspominając.

  Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Eli #3096119 24 mar 2022 08:14

   "Gdyby natura chciała, żeby tam był przekop Mierzei, to by był" - złotousta Kidawa i całe to ich PO, tak się mądrzyli i znów porażka

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz