Obyło się bez wypadków, ale nie bez pijanych kierowców. Olsztyńska policja podsumowała weekend na drogach

2022-03-07 14:41:16(ost. akt: 2022-03-07 16:45:27)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Policja

Jak wyglądał ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego? Policjanci byli wzywani do 21 kolizji drogowych oraz zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Na szczęście obyło się bez wypadków.

Piątek (4 marca)


Policjanci z olsztyńskiej drogówki w m. Klewki zatrzymali do kontroli osobowe renault. Już chwilę po podejściu do kierującego policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. W organizmie 48-latka było ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Niedziela (6 marca)


Na DK 16 w pobliżu m. Podlejki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe audi. Jego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 35 km/h. To nie jedyne przewinienie kierowcy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 22-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 20-letni kierujący osobową hondą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w słup oświetleniowy.

W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 20-latek był trzeźwy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że wsiadł on za kierownicę auta, mimo braku prawa jazdy.

20 i 22-latek przed sądem odpowiedzą za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Policjanci przypominają, że zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Również w niedzielę doszło do niebezpiecznego zdarzenia na S7 w gminie Olsztynek. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył na drodze osobowego seata, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Świadek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu zabierając mu kluczyki.
Następnie zadzwonił na numer alarmowy. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu przekazano mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-latka blisko 1,5 promila alkoholu.

źródło: KMP w Olsztynie