Kompletnie pijani rodzice z Olsztyna "zajmowali się" niemowlakiem

2022-03-07 12:21:57(ost. akt: 2022-03-07 12:58:19)

Autor zdjęcia: Pixabay

Olsztyńscy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie miasta. Okazało się w nim, że kompletnie pijani rodzice mają pod opieką 5-miesięcznego syna.
W piątek (4 marca) olsztyńscy policjanci dostali zgłoszenie z prośbą o interwencję. Zgłaszający przekazał, że jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwi rodzice mogą opiekować się dzieckiem.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali kompletnie pijanych rodziców. W mieszkaniu był także ich 5-miesięczny syn. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 37-latki krążyło blisko 2 promile alkoholu, a 40-letniego ojca ponad 2 promile alkoholu.

Ostatecznie na miejsce wezwano krewnych kobiety, którym przekazano dziecko pod opiekę. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia, może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


źródło: KMP w Olsztynie