Olsztyńscy artyści solidarni z Ukrainą

2022-03-01 12:25:00(ost. akt: 2022-03-01 12:28:52)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W związku z bieżącymi wydarzeniami u naszych sąsiadów, w Olsztynie będą zorganizowane wydarzenia artystyczne, które mają zachęcić olsztynian do wzięcia udziału w zbiórkach i pomocy potrzebującym.
W najbliższy piątek (4 marca) Borussia między 17 a 20 zaprasza na otwarte wydarzenie w Domu Mendelsohna „Wieczoru solidarności z Przyjaciółmi z Ukrainy”. W wydarzeniu będą mogli wziąć udział twórcy, pisarze, poeci, artyści czy muzycy, którzy chcą zabrać głos w tych trudnych chwilach. Podczas spotkania będą zbierane wśród publiczności darowizny na rzecz potrzebujących w Ukrainie, które Borussia przekaże potrzebującym za pośrednictwem Związku Ukraińców w Polsce.

Osoby chętne do pomocy i do wzięcia udziału w wydarzeniu mogą się zgłosić do Stowarzyszenia Borussia.

Nie jest to jedyne wydarzenie w Olsztynie, podczas którego będą organizowane zbiórki dla mieszkańców Ukrainy. W niedzielę (6 marca) MOK zaprasza na koncert charytatywny „Olsztyn solidarny z Ukrainą”, podczas którego Bank Żywności przeprowadzi zbiórkę finansową i rzeczową. Koncert rozpocznie się o godzinie 15 na Scenie Staromiejskiej. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni na stronie mok.olsztyn.pl oraz facebooku MOK OLSZTYN.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Bank Żywności w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Fot. MOK Olsztyn


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #3094162 2 mar 2022 23:40

    jestem przeciwny koncertom "charytatywnym" - już jeden był w Warszawie

    odpowiedz na ten komentarz

  2. AtoJa #3093939 1 mar 2022 16:09

    Grzyb oczywiście przyjdzie i będzie szczerzyć swoją sztuczną szczękę . Pewnie przyjdzie też jego pełnynocnik ds kultury w końcu coś za swoje 107 tys wynagrodzenia musi zrobić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz