Dwoje nastolatków zginęło w wypadku pod Barczewkiem. Przed olsztyńskim sądem ruszył proces kierowcy

2022-02-28 14:42:44(ost. akt: 2022-02-28 15:26:14)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ruszył proces kierowcy oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Barczewem. Według śledczych mężczyzna prowadził auto pod wpływem alkoholu i narkotyków.
Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 12 kwietnia 2021 roku. Na drodze powiatowej na trasie Biedowo – Barczewko 18-letni Paweł J. miał kierować wówczas samochodem osobowym marki Skoda Felicia bez uprawnień, będąc w stanie nietrzeźwości (około 0,9 promila alkoholu we krwi) oraz pod wpływem amfetaminy.

Razem z nim podróżowały jeszcze trzy inne osoby – jedna na przednim fotelu pasażera, a dwie na tylnej kanapie. Według ustaleń prokuratora, kierowca w pewnym momencie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych, stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się przy drodze słup energetyczny.

W rezultacie dwoje pasażerów (18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak) siedzących na tylnej kanapie zmarło na miejscu zdarzenia. Kierowca i 31-letni pasażer przeżyli. Paweł J. w wyniku wypadku doznał również obrażeń ciała w postaci m. in. urazu głowy.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ
skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Pawłowi J. oskarżonemu o spowodowanie wypadku, jak również prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy. Będąc przesłuchiwanym w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

28 lutego bieżącego roku przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces mężczyzny (Paweł J.) oskarżonego m. in. o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Oskarżony w pierwszym dniu procesu przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. W takiej sytuacji Sąd odczytał wyjaśnienia, które oskarżony złożył podczas postępowania prokuratorskiego. Paweł J. twierdził wówczas, że nie pamięta całego zdarzenia.

— Sąd tego samego dnia przesłuchał oskarżycieli posiłkowych oraz kilku świadków. Kolejny termin rozprawy w tej sprawie został wyznaczony na 11 kwietnia — informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie/ własne

Przypominamy zdjęcia z miejsca zdarzenia.


Na temat wypadku pisaliśmy tutaj: Dwoje nastolatków zginęło w wypadku pod Barczewkiem [ZDJĘCIA, VIDEO]


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3093816 28 lut 2022 16:26

    "Oskarżony w pierwszym dniu procesu przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień." Będą dalej ciągnąć temat w kwietniu, chodzi o nabijanie rozpraw czy może uda się go przekonać żeby przyznał się jeszcze mocniej?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz