Dwoje nastolatków zginęło w wypadku pod Barczewkiem [ZDJĘCIA, VIDEO]

2021-04-12 08:32:58(ost. akt: 2021-04-12 09:49:19)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W wypadku na drodze powiatowej na trasie Biedowo – Barczewko zginęły dwie młode osoby. Autem kierował 19-latek bez uprawnień. Po zderzeniu ze słupem energetycznym zginęła 18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak. Kierowca i 31-letni pasażer przeżyli.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 19-letni kierujący osobową skodą, jadąc z dużą prędkością w kierunku Barczewka, na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w stojący na poboczu słup energetyczny. Auto bezpośrednio po zdarzeniu wpadło do przydrożnego rowu, przewracając się na bok. Siła uderzenia była tak duża, że 31-letni pasażer siedzący z przodu wypadł z auta przez wybitą przednią szybę — informuje Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie.

Policjanci z komisariatu w Barczewie po kilku minutach byli na miejscu zdarzenia i natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Przez wybitą przednią szybę wydostali 19-letniego mężczyznę siedzącego za kierownicą. 19-latek dopiero po kilku minutach odzyskał świadomość. Pasażerowie siedzący na tylnej kanapie auta, zostali zakleszczeni we wraku, a ich wydobycie było możliwe dopiero dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu straży pożarnej. Niestety, 18-latka i jej 16-letni kolega nie przeżyli wypadku.

Do olsztyńskich szpitali karetkami pogotowia zostali przewiezieni 19-letni kierujący oraz 31-letni pasażer. Z powodu obrażeń kierowcy, policjanci nie mogli na miejscu zdarzenia zbadać jego stanu trzeźwości, w związku z czym zlecili pobranie od mężczyzny krwi do dalszych badań laboratoryjnych. — Istnieje uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna w chwili zdarzenia mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci ustalili, że nie miał on uprawnień do kierowania pojazdami — dodaje Rafał Prokopczyk. — 31-letni pasażer był kompletnie pijany, w jego organizmie krążyły ponad dwa promile alkoholu.

Droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna do godzin porannych. Przyczyny i okoliczności ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora. Wrak pojazdu do dalszych badań został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Decyzją prokuratora ciała ofiar zdarzenia zostały zabezpieczone w prosektorium do badań sekcyjnych.