Kolejki przed bankomatami i stacjami paliw w Olsztynie

2022-02-25 13:05:23(ost. akt: 2022-02-25 13:47:44)
Przed bankomatami tworzyły się kolejki

Przed bankomatami tworzyły się kolejki

Autor zdjęcia: Czytelnik GO

Wojna w Ukrainie spowodowała oblężenie stacji paliw i bankomatów w Polsce. Ludzie masowo wybierają pieniądze i tankują paliwo, wszystko przed obawą nagłej awarii systemu. Uspokajamy: niczego w Polsce nie zabraknie.
Inwazja Rosji na Ukrainę bezpośrednio przyczyniła się do utworzenia ogromnych kolejek na stacjach benzynowych i przy bankomatach. Polacy masowo wypłacają gotówkę i tankują samochody, przez co tworzy się chwilowy deficyt środków. Punkty sprzedaży nie są po prostu gotowe na sprzedaże dużej ilości paliwa a bankomaty nie są w stanie wydawać tyle gotówki. Uspokajamy: nie ma powodów do paniki, nie zabraknie ani gotówki ani paliwa.

— Zbyt duża ilość wypłat spowodowała chwilowe utrudnienia w dostępie do gotówki. Nie ma potrzeby panikować, gotówki nie zabraknie — powiedziała nam jedna z pracownic banku.

Fot. Czytelnik GO
Kolejki przed stacjami paliw zostały spowodowane fake newsem, który wczoraj pojawił się w mediach społecznościowych. Plotki głosiły, że z powodu inwazji Rosji na Ukrainę w Polsce może zabraknąć paliwa, a nawet jeśli będzie dostępne, to jego ceny mogą być dużo wyższe. Wielu Polaków ruszyło na stację zatankować swoje samochody, cześć z nich wlewała paliwo również do zapasowych zbiorników i kanistrów. Do sprawy odniósł się Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

— W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw — napisał na Twitterze.

Oblężenie stacji paliw wykorzystali mniejsi sprzedawcy, którzy podnieśli swoje ceny nawet do... 8 zł za litr. W Polsce niektóre stacje sprzedawały paliwo nawet za 10 zł za litr. PKN Orlen obiecał wyciągnąć konsekwencje wobec nieuczciwych sprzedawców.

— Rozwiązujemy natychmiastowo umowy z 9 stacjami sztucznie zawyżającymi ceny. W drodze są wypowiedzenia dla właściciela 8 stacji kupujących nasze paliwa i 1 stacji korzystającej z naszego logo. Będziemy weryfikować wszystkie sygnały dot.manipulacji cenami i bezwzględnie je zwalczać — poinformował prezes Obajtek.

Obecnie sytuacja na stacjach paliw w Olsztynie nieco się poprawiła, kolejki składają się maksymalnie z kilku samochodów. Bankomaty również nie są oblegane, zupełnie inaczej jest jednak w regionie. W kolejce przed bankomatem w Nowym Mieście Lubawskim trzeba było dziś postać przynajmniej pół godziny, podobnie w Bartoszycach.

Karol Grosz

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. as. #3093618 26 lut 2022 14:52

  Trolle Putina celowo sieją panikę, by zdestabilizować nasze życie a potem te kolejki u nas pokazują w ruskiej telewizji... Nie dajmy się zwariować !!! Warto używać rozumu!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Never #3093544 25 lut 2022 18:11

  niech te przychlasty nie zapomną kupić hod-dogów na zapas... ale Janusze :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 3. grand #3093538 25 lut 2022 17:49

  Gazetko nie lansujcie fejków putinowskich ruskich trolli

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 4. grand #3093536 25 lut 2022 17:48

  To fejk bolszewickich morderców putina

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Obrzydliwy dziad #3093534 25 lut 2022 17:42

  Zeby tylko niebieskie pigulki z literka V nie podrozaly.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (6)