Małżeństwo było "zamknięte" w domu bez jedzenia. Pomogli policjanci z Barczewa

2022-02-24 08:31:00(ost. akt: 2022-02-23 17:09:33)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Małżeństwo z Barczewa od kilku dni było bez zapasów jedzenia. Podczas rutynowej kontroli w przypadku osób przebywających na izolacji policjanci dowiedzieli się, że chorzy zostali bez opieki.
W poniedziałek (21lutego) policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie skontaktowali się z pewnym małżeństwem. Ze względu na zakażenie koronawirusem przebywali oni na obowiązkowej izolacji domowej. Podczas rozmowy okazało się, że potrzebują pomocy.

Ich dotychczasowe zapasy jedzenia skończyły się, a syn, który do tej pory przywoził im zakupy, również zachorował i nie mógł już pomagać rodzicom. Policjanci nie zastanawiali się ani chwili i ruszyli ze wsparciem.

W pobliskim sklepie zrobili podstawowe zakupy spożywcze i zostawili je pod drzwiami mieszkania. Informację o sytuacji małżeństwa przekazali również do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Barczewie by na czas choroby rodzina została objęta wsparciem w zapewnieniu podstawowych potrzeb.

żródło: KMP w Olsztynie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3093430 24 lut 2022 21:14

    Kolejny artykuł mający na celu ocieplenie wizerunku policji która dla większości obywateli całkowicie go straciła w trakcie srandemii wystawiając bezprawne mandaty i wnioski do sądu za rzekomo obowiązkowe noszenie ściery na twarzy. Tfuu! Na psa budę

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. olsztyniak #3093312 24 lut 2022 09:46

    To fakt. Byłem na izolacji i barczewska policja "kontrolowała" mnie czy faktycznie przebywam w domu. Za każdym razem pytali czy czegoś nie potrzebuję i czy nie trzeba zrobić zakupów. Przyznam że byłem mile zaskoczony.

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz