Jak wyglądał weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego? Policjanci publikują dane

2022-02-21 17:14:39(ost. akt: 2022-02-21 16:37:18)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 42 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali w tym czasie 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Gdzie doszło do niebezpiecznych zdarzeń w naszym mieście?

Piątek (18 lutego)


Około godz. 19:30 na ul. Warszawskiej policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas interwencji policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wykazało blisko 1,5 promila. 28-latek stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Sobota (19 lutego)


Sobotni poranek rozpoczął się od niebezpiecznego zdarzenia na DK51. Około godz. 6:30 na kierującą fiatem jadącą od ulicy Oficerskiej w stronę Dywit w wyniku silnego podmuchu wiatru przewróciło się drzewo. Kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Na skutek zdarzenia 45- letnia kierująca fiatem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Tego samego dnia około godz. 15:00 na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie 56- latek wszedł na przejście dla pieszych na czerwonym świetle wprost pod nadjeżdżającego opla. Pieszy trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący oplem 30- latek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Niedziela (20 lutego)


Także ostatni dzień weekendu zakończył się niebezpiecznym zdarzeniem. Około godz. 21:00 na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Limanowskiego kierujący volkswagenem 68-latek stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna uderzył w sygnalizator oraz bariery. Kierowcę przetransportowano do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,5 promila. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

źródło: KMP w Olsztynie