Podziel się swoją historią. Dołącz do akcji olsztyńskiego Miejskiego Ośrodka Kulturalnego "Pępowiny miasta"

2022-02-18 10:03:33(ost. akt: 2022-02-18 15:06:16)

Autor zdjęcia: MOK w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza olsztynian do udziału w akcji "Pępowiny miasta". Projekt ma zwrócić uwagę na bardzo skomplikowaną i trudną przeszłość mieszkańców stolicy Warmii.
Miejski Ośrodek Kultury na początku lutego ruszył z akcją "Pępowiny miasta". Dzięki niej chce przedstawić długą i skomplikowaną historię mieszkańców Olsztyna przez pryzmat obecnych mieszkańców wraz z historiami ich rodzin.

Uczestnikami projektu jest dwanaścioro mieszkańców Olsztyna. Wśród nich znane postaci, m.in. aktorka Irena Telesz-Burczyk, biolog prof. Stanisław Czachorowski, szefowa Stowarzyszenia Borussia Kornelia Kurowska, fotografik Jarosław Poliwko. Więcej o nich i ich korzeniach dowiemy się z fotografii, które znalazły się w miejskiej przestrzeni.

Fot. MOK Olsztyn

Do uczestnictwa w przedstawianiu losów Olsztyna poprzez historie rodzinne MOK zaprasza nie tylko sławnych mieszkańców, ale także każdego z nas.

W piątek (18 lutego) na placu pod ratuszem stanie fotobudka, w której będzie można zrobić własne zdjęcie. Zdjęcia, które zostaną wykonane, będą częścią mozaiki, która wykona Miejski Ośrodek Kultury.

Fotobudka będzie dostępna od godz. 14 do 17. Każdy kto zgłosi się do mobilnego studia otrzyma też kartkę, na której będzie mógł zapisać jakie jest jego źródło tożsamości i odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzisz? Jak się tu znalazłeś? By nie zapomnieć.


źródło: UM w Olsztynie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kjz #3092569 18 lut 2022 17:35

    Piekna inicjatywa !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Stary dziad #3092547 18 lut 2022 15:11

    Nie jadam pępowiny. No, chyba że dobrze wysmażoną.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz