Warmia i Mazury grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

2022-01-30 16:18:53(ost. akt: 2022-01-30 16:32:48)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jubileuszowy finał WOŚP w Olsztynie i całym regionie! Zapraszamy do zobaczenia relacji zdjęciowych naszego fotoreportera Zbyszka Woźniaka oraz dziennikarek z regionu!


Poza Olsztynem z WOŚP grają w tym roku m.in.:

* * *
Powiat nowomiejski

W samym Nowym Mieście, przy marketach zlokalizowane były punkty z ciepłą kawą, herbatą i wypiekami. Po południu w Kinoteatrze Harmonia odbywały się licytacje, kiermasze, koncerty i szereg imprez towarzyszących. Nie inaczej było w gminach powiatu nowomiejskiego, wszędzie słychać było jak wspaniale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra. Centra dowodzenia Orkiestrowym szaleństwem znajdywały się w Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku, W Szkołach Podstawowych w Jamielniku, Radomnie i Nowym Grodzicznie oraz w Gminnym Centrum Kultury w Biskupcu. To właśnie ze sztabu w Biskupcu było bezpośrednie połączenie ze sztabem głównym WOŚP w Warszawie i samym Jurkiem Owsiakiem. Mimo, że pogoda była chyba najgorsza z możliwych, nieustannie wiało, padał deszcz lub deszcz ze śniegiem, to nie zabrakło chętnych, aby wejść do wody podczas wspólnego morsowania na plaży wiejskiej w Wawrowicach nad Jeziorem Skarlińskim.


Nowomiejska Akademia Kobiet

Alina Laskowska

* * *
Ostróda

Koncerty, Strefa Sportowa WOŚP, kąpiel morsów, Moto Show AMK Drwęca, gry planszowe i warsztaty rękodzieła, licytacje - to tylko nieliczne atrakcje tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie. Punktualnie o godz. 12, przy zacinającym śniegu z deszczem, morsy z klubu "Zmarźlak" po kilkunastominutowej rozgrzewce weszły do wody jeziora Sajmino. Tak od lat wpierają ostródzki WOŚP, zbierając przy tym datki do puszki. Ostróda ma też kilka naprawdę ciekawych licytacji. To m.in. patron mostu na Drwęcy, który osiągnął już kwotę 3 851 złotych. Z kolei Dzień z księdzem, czyli wycieczka z ks. Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie śladem mazurskiego ewangelicyzmu, osiągnęła wczoraj 1100 złotych. Do tego replika grunwaldzkiego miecza Ulricha von Jungingena przekazana Królowi Władysławowi Jagielle podczas Bitwy pod Grunwaldem, który wczoraj kosztował 705 złotych, czy szachy "Bitwa pod Grunwaldem", których cena osiągnęła już 726 złotych. Można jeszcze licytować, bo Orkiestra wciąż gra.


Kąpiel morsów w jeziorze Sajmino

Barbara Chadaj-Lamcho

* * *
Giżycko

Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nad Niegocinem zaczęło bić w rytmie 30. Finału dużo wcześniej przed ogólnoświatową zbiórką na dziecięcą okulistykę. Pieniądze można było przekazywać poprzez wirtualne skarbonki i aukcje internetowe oraz stacjonarne skarbonki, które pojawiły się w wielu miejscach Giżycka. Dzięki akcji "Przejrzyj na oczy" rodzice i opiekunowie mogli w niektórych salonach optycznych bezpłatnie wykonać przesiewowe badanie ostrości wzroku dzieci w wieku 5-18 lat.

Wielki finał orkiestry najlepszego dyrygenta świata Jurka Owsiaka odbył się nad Niegocinem w giżyckiej Ekomarinie, dokąd z kwesty ulicznej powrócili wolontariusze zaopatrzeni w skarbonki i dobre humory. W porcie zorganizowano wielkie gotowanie pod okiem najznamienitszych mistrzów kuchni w Polsce.
Kulinarne smakołyki przygotowywali uczestnicy programów kulinarnych Master Chef Polska i Top Chef Polska oraz znani i cenieni kucharze pod przewodnictwem szefa kuchni Dariusza Barygi i zwyciężczyni polskiej edycji Master Chef Polska - Oli Juszkiewicz. W Ekomarinie można było spróbować pysznych mazurskich, jak zupa rybna, karmuszka, krem z białych pieczonych warzyw, a także wyśmienitych potraw z grilla.

Finałowi WOŚP nad Niegocinem towarzyszyły występy i pokazy artystyczne dzieci i młodzieży, a także dźwięki najlepszej muzyki elektronicznej, którą zapewnił Matt5ki. Licytacje odbywały się online oraz ze sceny w giżyckiej Ekomarinie.

Dodatkowo zorganizowano wiele atrakcji takich jak: morsowanie z klubem "Zimny Ptak", grillowanie z Giżycką Grupą Regatowa, spotkanie z alpakami z Alpakadabra, pokaz sprzętu ratowniczego MOPR, TWIN – MED i Warmińsko-Mazurski Moto Club w Giżycku, prezentacja dioram historycznych Gwardii Twierdzy Boyen.

Wraz z dostarczeniem przez wolontariuszy pierwszych wypełnionych skarbonek, rozpoczęło się wielkie liczenie pieniędzy. Efekty tegorocznej zbiórki w Giżycku znane będą za kilka dni.
Renata Szczepanik


Finał w giżyckiej Ekomarinie

* * *
Iława

W Iławie aukcje rozpoczęły się po południu, ale atrakcje trwały od rana. Wesołe Morsy z Jezioraka utworzyły wielkie serce w lodowatej wodzie, wcześniej odbyła się nietypowa rozgrzewka. A jeszcze w sobotę odbył się orkiestrowy parkrun, na którym także zbierano pieniądze.
Edyta Kocyła-Pawłowska

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. frost #3089801 31 sty 2022 10:44

  Serduszka z ośmioma gwiazdkami ***** *** też rozdawali ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. SUSAN BENSON #3089761 30 sty 2022 23:27

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas na e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do mnie bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447360502110 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie — otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata — należy wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp/Telegram: +447360502110 Pośrednicy/konsultanci /brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-13) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark . #3089748 30 sty 2022 20:32

  Chcesz pomóc ?Bez cyrków ? Możesz!https://przyszloscdladzieci.o rg/

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. Paul Mark . #3089744 30 sty 2022 20:13

  Nie wypowiadałem się w tym temacie ,pewien lewak poplecznik sodomitów nagminnie się podszywa pod mój.nick.Ocena merytoryczna tego szwindlu zwanego złotym melonem i mrówką czyli nepotycznym przekrętem i ogłupianiem ludzi naiwnych o dobrej woli jest doprawdy wielką nikczemnością.Merytoryczna wiedza na ten temat jest ogólnie dostępna w sieci,Relacje współpracowników i manipulacje.Owsik to pasożyt i krętacz który was wykorzystuje .Szczególnie jest to niesmaczne w odniesieniu do zmanipulowanych dzieci które żebra ją napastliwie pod kościołami.Apeluję o rozsądek bo to taki sam przekręt jak na policjanta wnuczka żołnierza tylko narracja zmieniona.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Paul Mark . #3089746 30 sty 2022 20:13

   Nie wypowiadałem się w tym temacie ,pewien lewak poplecznik sodomitów nagminnie się podszywa pod mój.nick.Ocena merytoryczna tego szwindlu zwanego złotym melonem i mrówką czyli nepotycznym przekrętem i ogłupianiem ludzi naiwnych o dobrej woli jest doprawdy wielką nikczemnością.Merytoryczna wiedza na ten temat jest ogólnie dostępna w sieci,Relacje współpracowników i manipulacje.Owsik to pasożyt i krętacz który was wykorzystuje .Szczególnie jest to niesmaczne w odniesieniu do zmanipulowanych dzieci które żebra ją napastliwie pod kościołami.Apeluję o rozsądek bo to taki sam przekręt jak na policjanta wnuczka żołnierza tylko narracja zmieniona.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)