Już dziś WOŚP gra na olsztyńskiej starówce! [PROGRAM]

2022-01-30 08:01:00(ost. akt: 2022-01-30 12:17:55)

Autor zdjęcia: WOŚP Olsztyn

Już dziś wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zapewniają, że olsztyńska starówka zmieni się w najbardziej pozytywne miejsce w całym mieście a na scenę wyjdą m.in Czarek Kuczyński, Romantycy Lekkich Obyczajów czy zespól Enej!
Już dziś okrągły 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Olsztyna wyjdzie 350 wolontariuszek i wolontariuszy, którzy z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce będą wyposażeni w maseczki. Wszystkie zaplanowane atrakcje będą odbywały się z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego.

Hasłem tegorocznego 30. finału WOŚP jest "Przejrzyj na oczy". Pieniądze zebrane podczas imprezy będą przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie zostanie oficjalnie otwarty o 14:30. Wszystkie główne uroczystości będą odbywać się na starówce, jednak nie zabraknie atrakcji również poza ścisłym centrum miasta. Licytacje będą odbywać się średnio co 40 minut, a pierwsza z nich zacznie się o 15:10.

Jedną z największych atrakcji finałów WOŚP są bez wątpienia koncerty. Tych w Olsztynie również nie zabraknie. Dziś na olsztyńskiej starówce wystąpią: Pull The Wire (16:40), Czarek Kuczyński (17:25), Romantycy Lekkich Obyczajów (18:10) i Enej (19:05).

Finał odbędzie się równo o godz. 20. Dziesięć minut przed jego rozpoczęciem organizatorzy podsumują dzień i przygotują się do światełka.

— Siema! Serdecznie was zapraszam na 30, jubileuszowy finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Naszą wielką gwiazdą jest olsztyński zespół Enej. To właśnie między innymi oni będą nam dodawać energii, żeby grać do końca świata i jeden dzień dłużej —mówi przewodnicząca sztabu w Olsztynie, posłanka Monika Falej w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Posłanka Falej zapewnia, że z ich strony wszystko jest dopięte na ostatni guzik i czekają tylko na wielki finał WOŚP. Przygotowania przebiegły bez większych utrudnień, a wszystkie formalności i sprawy organizacyjne zostały załatwione już tydzień przed finałem.

W 2021 roku w Olsztynie zebrano nieco ponad 359 tys. zł. Z uwagi na ówczesną sytuację pandemiczną, wolontariusze WOŚP musieli zmagać się z licznymi ograniczeniami.

Karol Grosz

Przygotowaliśmy dla was specjalną galerię z zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Przeżyjcie to jeszcze raz!


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3089710 30 sty 2022 14:18

  Golenie jeleni na złotego melona - wiem co pisze bo jak pracowałem w SB tez tak robiliśmy. TA teraz akcje Owsiaka to spisek lewaków, którzy udają że nie widzą że pod rządami PiS żyje się nam coraz lepiej. Służba zdrowia po prostu kwitnie, sprzętu pełno i to najnowoczesniejszego na świecie, żadnych kolejek do lekarzy. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Cały świat nam zazdrości jak wstaliśmy z kolan.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dorota #3089695 30 sty 2022 10:52

  A ja konsekwentnie pójdę do nieopodal stojącej od wieków katedry na Mszę Świętą i złożę ofiarę na tacę. Przystąpię do sakramentu pokuty i sakramentu Eucharystii. To jest moje szczęście. Wszystkim życzę dobrej niedzieli.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-19) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark . #3089693 30 sty 2022 10:41

  Golenie jeleni na złotego melona pod przywództwem potomka bolszewickiego milicjanta za pomocą zmanipulowanych dzieci żebrzących pod kościołami na lewacką akcję faktycznego wspomagania rodziny niejakiego owsika .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Dorota #3089691 30 sty 2022 10:37

   Już od ładnych kilku lat nie daje ani złotówki na ten show. W tym roku też nie dam. Wystarczy że NFZ mnie okrada od kilkunastu lat co miesiąc i nic w zamian nie dostaję. Nie wiem gdzie te pieniądze idą. W Niemczech, Francji czy Holandii nie ma takich chorych akcji okradania obywateli i system zdrowia działa lepiej niż w pl.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-14) odpowiedz na ten komentarz