Prezydent Olsztyna wycofał się z podwyżek dla restauratorów

2022-01-27 08:31:05(ost. akt: 2022-01-26 17:22:16)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Piotr Grzymowicz wycofał się z podwyżek opłat za ogródki gastronomiczne dla restauratorów. Prezydent Olsztyna tłumaczy swoją decyzję "nowym uderzeniem fali pandemii".
Przypomnijmy, w maju 2020 roku władze Olsztyna chcąc pomóc przedsiębiorcom w trudnym czasie, obniżyły cenę dzierżawy pasa ruchu drogowego z 40 groszy dziennie za metr kwadratowy na 26 groszy. Wtedy w modzie były ogródki gastronomiczne, ponieważ stosując się do obostrzeń restauratorzy mogli przyjmować gości na świeżym powietrzu.

Według oficjalnych danych, w 2019 roku w Olsztynie działały 53 ogródki gastronomiczne, które przyniosły około 120 tys. zł przychodu. W 2021 roku po obniżce stawek w mieście otworzyło się aż 58 ogródków, które wygenerowałyby przychód w wysokości 75 tys. zł.

Prezydent biorąc pod uwagę straty jakie przynosi obniżka stawki za wynajmowanie pasa ruchu chciał się z niej wycofać wracając do stawek przedpandemicznych, czyli 40 groszy dziennie za zajęcie 1 metra kwadratowego pasa drogowego. Piotr Grzymowicz jednak wycofał się ze swojego pomysłu.

— Projekt był przygotowywany w grudniu, gdzie jeszcze nic nie wiedzieliśmy o powrocie pandemii i podwyżkach cen gazu i prądu. W maju 2020 roku wnioskowałem o obniżenie tych stawek, żeby pomóc lokalnym przedsiębiorcom — mówił na Sesji Rady Miasta prezydent Piotr Grzymowicz— Dzisiaj mamy do czynienia z nawrotem pandemii, dlatego proponuję wrócić do tematu wrócenia do stawki 40 groszy za metr kwadratowy w momencie wyjścia z pandemii.

Wniosek został zdjęty z porządku obrad.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AtoJa #3089345 27 sty 2022 13:02

    Wielki pan. Dobry pan. Ulitował się nad poddanymi. Może go sumienie ruszyło? Wątpię. Raczej podejrzewam, że przestraszyło go ogromne niezadowolenie mieszkańców miasta. Tak wielkie, że mogłoby nawet dojść do marszu na ratusz.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz