Strażacy z nową siedzibą na olsztyńskim Pieczewie

2022-01-19 12:59:09(ost. akt: 2022-02-21 12:09:15)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Wracamy do tematu nowej jednostki straży pożarnej. Budynek powstanie na olsztyńskim Pieczewie.
Przypomnijmy, koncepcja na siedzibę straży pożarnej na Pieczewie lub Jarotach pojawiła się już kilka lat temu. W ostatnich latach miasto w tamtym rejonie znacznie zostało rozbudowane. Stąd pomysł strażaków, żeby właśnie tam powstała trzecia baza. Strażacy mają wprowadzić się do jednostki, która powstanie na działce przy ulicy Witosa, po drugiej stronie od torowiska tramwajowego między ulicami Kanta a Janowicza.


Na jakim etapie jest jest budowa jednostki straży pożarnej spytaliśmy bryg. Tomasza Sobkowicza, oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

— W lutym ubiegłego roku otrzymaliśmy działkę od prezydenta Piotra Grzymowicza. Kolejnym etapem było opracowanie projektu nowej jednostki. Z końcem ubiegłego roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę — wyjaśnia bryg. Tomasz Sobkowicz.

Obecnie w Olsztynie strażacy stacjonują w dwóch miejscach: przy al. Niepodległości, gdzie mieści się też komenda miejska i wojewódzka oraz przy ul. Marii Zientary-Malewskiej.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Eli #3088320 19 sty 2022 16:02

    i pan Prezydent wysyła kolejny lasek pod topór, pewnie dlatego tak nieprecyzyjnie podajecie lokalizację bo to między Myszki Miki a Laszki(Stokrotka)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)