Olsztyńska straż pożarna z nową siedzibą. Gdzie powstanie?

2021-04-28 10:55:21 (ost. akt: 2021-04-28 10:52:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Już wkrótce na olsztyńskim Pieczewie ma powstać kolejna siedziba straży pożarnej. Gdzie konkretnie będą stacjonować strażacy?
Koncepcja na siedzibę straży pożarnej na Pieczewie lub Jarotach pojawiła się już kilka lat temu. Powód: olsztyńskie osiedla się rozrastają. Stąd pomysł strażaków, żeby właśnie tam powstała trzecia baza. To dobra lokalizacja, bo blisko obwodnicy. Będzie można szybciej dojechać z pomocą.

Pomysł na wybudowanie naszej kolejnej siedziby nie jest nowy. Cały czas trwają ustalenia dotyczące szczegółów jej budowy. Wstępnie na lokalizacje bazy wytypowaliśmy jedną z działek przy ul. Witosa — wyjaśnia mł. bryg. Łukasz Jasiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Straż pożarna dysponuje działką przy ulicy Witosa, po drugiej stronie od
torowiska tramwajowego między ulicami Kanta a Janowicza. Po sąsiedzku, przy samej ulicy jest działka, na której ma powstać posterunek policji
— dodaje Paweł Pulikowski z Urzędu Miasta w Olsztynie.

Komendant naszej miejskiej straży pożarnej podjął działania, żeby jeszcze w tym roku przygotować jak najszybciej projekt techniczny, jeśli mówimy o jednostce ratowniczo-gaśniczej, gdzie po sporządzeniu projektu będzie można określić koszty realizacji tego zadania. Jednocześnie deklarował, że ma zapewnienie swoich zwierzchników, że w przyszłym roku te kilkadziesiąt milionów na budowę nowej siedziby przewidzianych jest w planach rządowych Państwowej Straży Pożarnej — tłumaczy Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

I dodaje:

W związku z tym, że zwrócił się do samorządów, bo potrzebuje 150 tysięcy złotych, spotkaliśmy się z panem komendantem dwukrotnie. Również z wójtem Olsztynka, Stawigudy oraz Purdy. Ustaliśmy, że podejmiemy wspólne działania.

Wypowiedź prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza o nowej siedzibie straży pożarnej:

>>>> Posłuchaj

Do tematu wrócimy.

Obecnie w Olsztynie strażacy stacjonują w dwóch miejscach: przy al. Niepodległości, gdzie mieści się też komenda miejska i wojewódzka oraz przy ul. Marii Zientary-Malewskiej.

ak2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD