Ratusz likwiduje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej. Olsztyńscy społecznicy interweniują

2022-01-14 11:25:56 (ost. akt: 2022-01-14 12:46:38)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wracamy do tematu Ośrodka dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie. Teraz głos w sprawie zajęli działacze lokalnych struktur partii Razem.
Działacze lokalnych struktur partii Razem zaapelowali do prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza o skuteczny dialog z rodzicami dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie. Podczas wczorajszej (14 stycznia) konferencji prasowej odnieśli się do internetowej petycji, o której pisaliśmy tutaj:


Fot. Karol Grosz

— Chcielibyśmy zaapelować do pana prezydenta, rozumiejąc wszelkie decyzje finansowe i organizacyjne stojące za tą zmianą, o polepszenie dialogu z mieszkańcami Olsztyna. Jest to dość kontrowersyjna sytuacja, że rodzice dzieci uczęszczających do tego ośrodka nie wiedzieli o tej zmianie — mówił Bartosz Grucela z rady krajowej partii.


Bartosz Grucela zapewniał, że działacze Razem przeprowadzili rozmowy z urzędnikami i wnioskują po nich, że proponowana przez ratusz zmiana może rzeczywiście wyjść na lepsze dla dzieci, jednak nie godzą się na sposób traktowania mieszkańców przez olsztyński ratusz. Dlatego wnioskują o przeprowadzenie dodatkowych spotkań i konsultacji. Przedstawiciele partii podzielili się również innymi obawami dotyczącymi przyszłości placówki.

— Domagamy się od prezydenta, żeby jasno zadeklarował, że teren po tej placówce nie zostanie sprzedany. Widzimy, co się działo w ciągu ostatnich miesięcy, jak miasto nagminnie pozbywa się terenów miejskich i sprzedaje je pod różne inwestycje. Mamy obawy, że decyzja o likwidacji ośrodka jest pierwszym punktem do tego, żeby później ten teren sprzedać jakiemuś deweloperowi — posumował Grucela.

Do tematu wrócimy.
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. B.K. #3087845 14 sty 2022 22:26

    Jeżeli polityka finansowa prezydenta sprowadza się do sprzedaży wszystkiego co się do, to jest kiepsko. A już zamykanie takich instytucji jak Ośrodek to dramat. Zabetonowane miasto, upadek sportu, inne pokazuje jaka to jest władza. Pamiętajmy że te decyzje w RM zawsze popiera PO. Bo oni mają gdzieś słabszych i biednych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Nix #3087788 14 sty 2022 16:42

    Powodzenia z interwencją, ale znając arbuza... zrobi i tak po swojemu, bo brakuje mu kasy -.-

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz