Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza twardego lockdownu

2021-12-30 10:58:28(ost. akt: 2021-12-30 14:05:02)

Autor zdjęcia: pixabay

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w wywiadzie dla Radia ZET, że jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce będzie się pogarszała, nie wyklucza wprowadzenia twardego lockdownu.
Na pytanie dziennikarki, czy możliwe jest wprowadzenie twardego lockdownu, szef resortu zdrowia odpowiedział: - Niczego nie można wykluczać. W tej chwili za mało wiemy na temat omikrona i jego charakterystyki, jeśli chodzi o zakaźność i zjadliwość.

W czwartek odnotowano 14 350 zakażeń, czyli mniej niż np. tydzień temu, ale liczba zgonów nadal jest bardzo wysoka - 709 osób zmarło w całej Polsce. Oto, jak Adam Niedzielski odniósł się do tych danych:

- Dzisiejsze statystyki to z jednej strony kontynuacja spadkowego trendu, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, bo mamy ich dziś 14 350. Z drugiej strony liczba zgonów jest cały czas bardzo wysoka. Analizujemy bardzo dokładnie, jakie są przyczyny zgonów i jak tylko identyfikujemy przyczynę, to staramy się odpowiedzieć na nią odpowiednim projektem Zbyt późne pojawienie się w szpitalu, co ma szczególne znaczenie w wariancie Delta. Do czasu tzw. załamania jest niecały tydzień. Ludzie nawet nie zdążają zrobić testów - mówił minister zdrowia.

Minister zdrowia tłumaczył również, dlaczego rząd zdecydował się otworzyć dyskoteki i kluby na sylwestra. - By nie wprowadzić fikcyjnych rozwiązań, obostrzeń, które i tak nie będą przestrzegane. Przeglądałem międzynarodowe rozwiązania i to polskie jest dość restrykcyjne. W innych krajach są limity rzędu 1000 osób - dodał minister Niedzielski.

Resort zdrowia przewiduje również, że w Polsce w drugiej połowie stycznia rozpocznie się piąta fala pandemii spowodowana wariantem omikron. Już teraz w krajach Europy zachodniej padają kolejne rekordy zachorowań, za które odpowiedzialny jest nowy wariant. We Włoszech ostatniej doby było 98 tys. nowych zakażeń, w Hiszpanii 100 tys., a we Francji 208 tys.


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Darek #3086711 2 sty 2022 17:40

  Gdy ktoś ma w ręku młotek każdy problem wygląda jak gwóźdź. MZ ma młotek w postaci lockdownów i będzie nim walić bez wzgledu na konsekwencje. Za mało biedy w województwie? W 2020r trzymali tygodniami w domach chociaż u nas kowida nie było. Wystarczyło nieco więcej przypadków i wiosną ub. roku strefa czerwona jako pierwsza, a jako ostatnia z mniejszymi obostrzeniami chociaż kowid dawno się przelał przez nasz teren. I tak walą tym młotem testując wytrzymałość Warmiaków i Mazurów. Oby tylko oni! Sejmik postanowił w ramach "walki ze smogiem" zakazać używania drewna i pelletu, nawet w najnowocześniejszych kotłach ecoproject. Zamiast tego obowiązkowe podłączenie do gazu! Nic, że tylko tam gdzie jest sieć bo gazownicy zapowiadają podłączenie ponad 90% Polaków więc kiedyś do każdego ten gaz dojdzie. I zamiast taniego lokalnego drewna będziemy spalali drogi rosyjski gaz. Tylko do 21 stycznia można ten projekt oprotestować. Jak będziemy siedzieli cicho jak w czasie lockdownów to zmuszą do używania drogiego gazu "bo nikt nie oprotestował projektu więc w domyśle wszyscy chcieli"!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Dorota #3086590 31 gru 2021 14:26

  Najlepiej byłoby wykluczyć ministra niedzielskiego, wówczas byłby koniec plandemii w polsce.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wujek Staszek #3086585 31 gru 2021 13:07

   Może GO napisze o tym, że z końcem roku Amerykanie wycofują testy PCR z testowania na Covid 19 (źródło: https://bit.ly/3FM4u61 ). Jak to możliwe i dlaczego? I jak to wpływa na dotychczasowe dane? Sami sobie odpowiedzcie jeśli macie dość odwagi i zdrowego rozsądku.

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Dorota #3086560 31 gru 2021 07:41

   Ludzie! Jaka pandemia?! Jaki lockdown?! To, że codziennie umiera po 800 osób to jeszcze nic nie znaczy, może świątecznym bigosem się zatruli. To, że 75 zmarłych nie było zaszczepionych to jeszcze nic nie znaczy. To tak samo jak z alkoholem, jeden wypije litra i stoi a jeden się przewali po kieliszku. Ja tam pije 0,7 i daje radę pisać tu na forum.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  3. Dorota #3086542 30 gru 2021 22:59

   Ludzie! Jaka pandemia?! Jaki lockdown?! Tj sposób na odebranie wam wolności! Dlaczego o polskim ładzie nikt nic nie pisze?! Czego jeszcze nie rozumiecie?!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)