Rodzice mają więcej czasu na wykorzystanie bonu turystycznego

2021-12-28 10:05:43(ost. akt: 2021-12-28 13:20:25)

Autor zdjęcia: gpointstudio/freepik

Ważne zmiany w bonie turystycznym. Jego ważność przedłużona została o kolejne sześć miesięcy.
Przypomnijmy, bon turystyczny miał być kołem ratunkowym dla branży turystycznej.

Jego ważność miała minąć w marcu przyszłego roku. Jednak w związku z małym zainteresowaniem przedłużono ważność bonu o sześć miesięcy.

Rodzice, aby wykorzystać bon mają czas do 30 września 2022 roku. Bonu nie można wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze albo inne środki wymiany.

Za co zapłacimy bonem?


Bonem zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu dostępna jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Jeśli wybrana przez nas usługa, przekracza wartość bonu (500 złotych), to brakującą jego część możemy zapłacić gotówką, kartą lub przelewem.

Jak aktywować bon?


Bon aktywujemy na PUE ZUS, e-mailem otrzymamy kod obsługi płatności (znajdziesz go również na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój Bon]). Kod należy podać, gdy będziemy płacić za usługi (np. w recepcji hotelu). Następnie otrzymamy smsowy kod potwierdzający płatność. Należy go podać osobie przyjmującej płatność.

Co zrobić w przypadku pomyłki?


Po podaniu błędnego kodu obsługi płatności, osoba przyjmująca płatność może ponownie go wpisać.

Gdy nastąpi pomyłka i podamy błędny kod potwierdzający płatność bonem (ten, który dostaniesz esemesem), płatność będzie anulowana. Wtedy ponownie podajemy kod (z e-maila lub z PUE ZUS), a następnie nowy kod potwierdzający wysłany smsem.