Do Warszawy dojedziemy już (prawie) ekspresowo

2021-12-22 08:15:29(ost. akt: 2021-12-22 11:55:25)

Autor zdjęcia: GDDKiA

Drogowcy zrobili kierowcom prezent na gwiazdkę, udostępniając im dziś rano kolejne kilometry nowej S7, która jest budowana jest od Napierk do Płońska. W ciągu dwóch dni zostanie dopuszczonych do ruchu w sumie ok. 50 km dwujezdniowej drogi ekspresowej.
Drogowcy zrobili kierowcom prezent na gwiazdkę, udostępniając kolejne kilometry nowej S7, która jest budowana jest od Napierk do Płońska. Od dziś kierowcy już podróżują dwujezdniową S7 od węzła Strzegowo Północ do miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. Jadąc dalej na południe, od Pawłowa do Cieciórek, na odcinku o długości ok. 7 km korzystają jeszcze z dróg zbiorczych. W tym miejscu przy dużym natężeniu ruchu należy się spodziewać ewentualnych utrudnień spowodowanych ograniczoną przepustowością drogi zbiorczej.

Natomiast jutro (czwartek 23 grudnia) drogowcy oddadzą do ruchu kolejne kilometry nowej ekspresówki od Napierek do węzła Strzegowo Północ, dzięki czemu kierowcy ominą Mławę. Jedak nadal obowiązuje tu tymczasowa organizacja ruchu, a zakończenie wszystkich prac nastąpi przed wakacjami. Oddanie kolejnych kilometrów ekspresówki znacznie ułatwi podróż z Trójmiasta do Warszawy.

Między Napierkami a Mławą ruch będzie odbywał się częściowo po jednej i częściowo po dwóch jezdniach. Dalej do Strzegowa dojedziemy dwujezdniową drogą ekspresową. W rezultacie kierowcy będą mieli do dyspozycji około 50 km nowej drogi w układzie dwujezdniowym, 14 km z ruchem po jednej jezdni oraz wspomniane ok. 7 km drogami zbiorczymi.

Ruch po udostępnionych dziś odcinkach odbywa się według tymczasowej organizacji. Jak powiedział nam Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinkach dwujezdniowych oraz 60 km/h na jednojezdniowych. Rzecznik zaapelował zarazem do kierowców o stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Budowę 71 km drogi ekspresowej S7 podzielono na cztery odcinki: Napierki — Mława (ok. 14 km), Mława — Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo — Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki — Płońsk (ok. 13,7 km). Prace budowlane na trzech odcinkach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 roku, zaś na odcinku Napierki — Mława wiosną 2020 roku. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych i remontem wybranych dróg.

Nawierzchnia nowej „siódemki ” jest z betonu cementowego, a nie jak na większości dróg ekspresowych asfaltowa.

Łączny koszt inwestycji to 1,6 mld zł, z tego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi nieco ponad 1 mld zł.

am

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czaczi87 #3085926 23 gru 2021 01:20

  No i tego nam potrzeba. Nowych, bezpiecznych dróg a nie jarmarków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Pogromca Paula Marka #3085876 22 gru 2021 18:59

  I nigdzie więcej sobie nie pojedziemy, bo nasz ukochany rząd opublikował właśnie listę 51 obwodnic. Nie ma tam północnej obwodnicy Olsztyna. Tak się dba o nasz region, Pedale Marksie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark #3085775 22 gru 2021 08:34

  A kogo stać na tak drogie paliwo? Tylko rządowe limuzyny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz