Stanislas Balcerac oskarża prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza o kradzież rozbójniczą. Sprawa trafiła do sądu

2021-12-10 20:28:23(ost. akt: 2021-12-10 19:47:57)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Stanislas Balcerac to kontrmanifestant, który podczas sierpniowego protestu w obronie TVN przed olsztyńskim ratuszem stał z tabliczką "WSI24". Balcerac po zejściu ze schodów upadł w tłum. Według jego relacji został pobity. Teraz sprawa trafia do sądu, a oskarżonymi będą prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przewodnicząca KOD-u Marta Kamińska.
Do zdarzenia doszło 10 sierpnia tego roku. Przed ratuszem w Olsztynie odbywał się wtedy protest w obronie TVN. Organizatorami manifestacji był Komitet Obrony Demokracji z radną Martą Kamińską na czele. Wyrazić swój sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zwanej "lex TVN" przyszło wielu mieszkańców Olsztyna, w tym także prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

Chwilę po rozpoczęciu manifestacji na schody ratusza wyszedł mężczyzna w maseczce z tabliczką "WSI24", która odnosiła się do rzekomego powiązania stacji TVN z wojskowym wywiadem z lat 90. Mężczyzna po dłuższej chwili stania z podniesioną nad głowę tabliczką postanowił wejść w tłum. Tam Stanislas Balcerac nagle upadł, a jeden z uczestników podniósł trzymaną przez niego tabliczkę. Kontrmanifestant opuścił zgromadzenie w eskorcie policjantów.

Fot. Zbigniew Woźniak

Dwa dni po zajściu Balcerac złożył zawiadomienie z oskarżenia prywatnego w Komendzie Miejskiej Policji. Musiał jednak zidentyfikować osoby, które na niego napadły. Nieco ponad miesiąc po manifestacji, 16 września, mężczyzna w piśmie do Sądu Rejonowego w Olsztynie wskazał trzy osoby, które oskarżył o naruszenie nietykalności cielesnej i kradzież rozbójniczą. Wśród oskarżonych jest Marta Kamińska z dopiskiem prowodyrka i organizatorka oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który według Balceraca jest współorganizatorem obecnym na miejscu podczas zajścia. Jako oskarżeni są wspomniane jeszcze dwie osoby, które nie pełnią funkcji publicznych, z czego jedna nie jest wymieniona z imienia i nazwiska.

— W żadnym stopniu nie poczuwam się do odpowiedzialności za zarzuty, jakie przedstawia pan Stanislas Balcerac. Nie mam pojęcia, dlaczego znalazł się na tym proteście, ale wymienianie prezydenta Piotra Grzymowicza i Obywateli RP jako współorganizatorów jest już kompletnym absurdem. Manifestację organizował Komitet Obrony Demokracji i był on jedynym organizatorem. Muszę jednak raz jeszcze zaznaczyć, że nie mamy nic wspólnego z rzekomą "napaścią" na pana Balceraca — komentuje radna Marta Kamińska.

Rozprawa, w której oskarżonymi będą m.in. Marta Kamińska i Piotr Grzymowicz, odbędzie się 20 grudnia.

Do tematu wrócimy.

Karol GroszKomentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paul Mark . #3084171 11 gru 2021 11:14

  Jeden sponiewierany pobity i ograbiony uczciwy człowiek nad nim banda oprawców złożona z byłych ZOMO ORMO popleczników kiszczaka jaruzela i przestępczej sądowej kasty .Takie zdarzenia czekają ludzi etycznych gdyby PO PSL i SLD znowu dorwała się władzy.Neo komunistyczne media TVNienawiść GW WP Onet i nazi dziennik to tuba putinowsko stalinowskiej propagandy inspirowane moskiewską pożyczką milera.Naród ograbiony z majątku oddanego za 1 zł w ręce postkomunistycznej bandy jeszcze jest indoktrynowany przez wspomagane i wyżej wymienione ścieki informacyjne.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-26) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dorota #3084158 11 gru 2021 06:17

   Marta Kamińska? Kto to jest? - Aaa, to ta co broni niezawisłości olsztyńskiej nadzwyczajnej kasty?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-17) odpowiedz na ten komentarz

  2. Stary dziad #3084147 11 gru 2021 00:07

   A to nie Paul Mark leży jako sponiewierany biedak?

   Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

  3. grand #3084131 10 gru 2021 22:27

   cymbał próbował prowokacji. Nie udało się. Ważne ,że wymienili w mediach jego nazwisko o to mu chodzi. Powinien zapłacić konkretne koszty sądowe. Świadków jego zachowania jest masa

   Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz

  4. Grzes #3084129 10 gru 2021 21:43

   Tabliczkę mu ukradli ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz