W niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów

2021-12-10 07:09:59(ost. akt: 2021-12-10 08:54:54)

Autor zdjęcia: PKP Intercity

W niedzielę 12 grudnia zmieni się rozkład jazdy pociągów Polregio i Intercity. Między innymi pojawią się nowe połączenia, także na Warmii i Mazurach.
Zmiana rozkładu jazdy pociągów najbardziej widoczna będzie w połączeniach na trasie Olsztyn Główny — Działdowo — Olsztyn Główny.

Dotyczy to przede wszystkim pociągu odjeżdżającego dotychczas z Olsztyna o godzinie 10:29. Po zmianie pociąg będzie odjeżdżał już o godzinie 06:01. Godzinę odjazdu zmieni również pociąg odjeżdżający dotychczas o 13:02. Teraz wystartuje o 11:04.

Duża zmiana dotyczy również połączenia Działdowo — Olsztyn Główny. Ten pociąg będzie odjeżdżał niemal godzinę wcześniej, czyli o 15:34. Wiele połączeń zanotuje kilku i kilkunastominutowe zmiany w odjeździe, dlatego przed podróżą kolejarze doradzają dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy.

Zmienią się też ceny biletów


Od 12 grudnia zmienią się ceny biletów:

- jednorazowych i okresowych dla taryfy podstawowej i taryfy RAZEM na przejazdy pociągami REGIO, interREGIO i superREGIO,

- opłat dodatkowych oraz opłat manipulacyjnych. Jako jedyny tak duży przewoźnik pasażerski od trzech lat nie korygowaliśmy cen biletów jednorazowych.

Dla podróżnych w relacjach Olsztyn Główny — Łęgajny oraz Olsztyn Główny — Barczewo Polregio przygotowało promocję. O miejscowości te została poszerzona funkcjonująca już na Warmii i Mazurach oferta "Połączenie w dobrej cenie", dzięki której pasażerowie w powyższych relacjach będą mogli skorzystać ze specjalnej ceny na bilety miesięczne, która wyniesie 80 zł. Z biletów miesięcznych w tej samej cenie mogą korzystać osoby podróżujące w relacjach ograniczonych stacjami Olsztyn Główny — Olsztynek oraz pomiędzy stacjami i przystankami leżącymi w Olsztynie.

PKP Intercity też pojedziemy inaczej


Od 12 grudnia również PKP Intercity wprowadza zmiany do rozkładu jazdy. Mają one zapewnić optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

W chwili rozpoczęcia zaplanowanych prac modernizacyjnych na trasie Ełk — Giżycko pociągi między Olsztynem a Białymstokiem (IC Rybak, TLK Biebrza) będą kursowały przez Szczytno i Pisz, a IC Mamry z Wrocławia dojedzie tylko do Giżycka.

Kontynuowane będą również prace inwestycyjne na Warszawskim Węźle Kolejowym, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście albo w skróconej relacji do lub z Warszawy Wschodniej.

Źródło: PKP INTERCITY/ POLREGIO