Dziś w olsztyńskim tramwaju studenci UWM mówią o HIV i AIDS

2021-12-09 13:22:14(ost. akt: 2021-12-09 13:10:56)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W olsztyńskich tramwajach w ostatnich dniach na pewno nie wieje nudą. Dziś (czwartek 9 grudnia) studenci medycyny edukują olsztynian na temat HIV i AIDS.
Studenci medycyny wyruszyli w miasto z wiedzą. Jeszcze przez kilka godzin będą edukować mieszkańców Olsztyna w kwestiach dotyczących zdrowia reprodukcyjnego czy tematyki związanej z HIV oraz AIDS.

"Tramwaj zwany pożądaniem” to flagowy i organizowany w całej Polsce projekt w Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

— Wydaje mi się, że powinniśmy sprzedawać wiedzę każdemu. Niezależnie od tego, ile ma lat. Nie wszyscy mieli okazję połuchać na temat HIV i AIDS. Warto rozpowszechniać wiedzę, bo to może dotyczyć każdego z nas. Chcemy informować, edukować i właśnie dlatego jeździmy dziś tramwajem — mówi Julia Młyńska z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland odział w Olsztynie, organizatorka wydarzenia „Tramwaj zwany pożądaniem”.

Oprócz ciekawostek, organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek i upominków. Promotorów wiedzy spotkać można dziś (czwartek 9 grudnia) w olsztyńskim tramwaju linii numer 3 do godziny 15.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

ak