Nowe obostrzenia przed Bożym Narodzeniem. Zamknięcie dyskotek, nauka zdalna. Co jeszcze nas czeka?

2021-12-07 12:59:37(ost. akt: 2021-12-08 10:31:12)

Autor zdjęcia: Ministerstwo Zdrowia

Wczoraj rząd ogłosił nowe obostrzenia, które będą obowiązywały w okresie świąt Bożego Narodzenia.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał konferencję prasową, na której zaprezentowane zostaną nowe obostrzenia na okres świąteczny.

— Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant koronawirus Omikron — mówił Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia zostają wprowadzone od 15 grudnia.


- Obniżone zostają limity w lokalach: w restauracjach, barach, kinach, teatrach, obiektach sakralnych, obiektach sportowych. do 30 proc. Organizator, przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty.

- Zamknięcie klubów, dyskotek oraz innych obiektów przeznaczonych do tańczenia.

- Maksymalnie 100 osób w lokalach zamkniętych, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

- Zmniejszenie limitu osób w transporcie publicznym do 75 proc.


Podróże


Osoby przylatujące do Polski z poza strefy Schengen muszą wykonać test, nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem. Testy będą musieli wykonać wszyscy. To będą testy PCR lub antygenowe. Osoby przylatujące poddane będą kwarantannie, kolejny test będzie musiał być wykonany po ośmiu dniach.

Obowiązkowe testy


Od 15 grudnia wprowadzone zostają obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Nauka zdalna


Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostanie nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Przedszkola i żłobki będą otwarte bez zmian.


Obowiązkowe szczepienia


Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że od 1 marca planowane jest wprowadzenie obowiązkowych szczepień m.in. dla służb mundurowych. Waldemar Kraska przypomniał również o szczepieniach dla dzieci, które rozpoczynają się 13 grudnia.Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dorota #3083863 8 gru 2021 16:25

  Dotychczasowe lockdowny zostały przez sądy zweryfikowane. Chyba żaden nie byl zgodny z prawem. To samo z maseczkami i eksperymentami medycznymi. Szkoda ich czasu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz

 2. Stary dziad #3083793 8 gru 2021 09:40

  Jestem debilem, nie traktujcie poważnie tego co piszę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. ..... #3083777 7 gru 2021 21:57

  Pamiętacie jak wyrzucili posła Brauna z obrad sejmu i ukarali grzywnami za to, że odmówił założenia maski. Jak wszystkie presstytutki cieszyły się i podawały w swoich szczujniach medialnych przez kilka dni. Od tygodnia jest opinia prawna dwóch prof. konstytucjonalistów, polecam. Miażdżące opinie na temat totalnego bezprawia odnośnie nakazu zamaskowania. Żadne media GŁÓWNEGO ŚCIEKU nie wspomniały o tym ani słowa. https://www.youtube.com/watch?v=HD7ZIz sJPYU lub wpisz „Odwołanie posła Grzegorza Brauna od decyzji Marszałka Sejmu o wykluczeniu z obrad". Niedawno był tzw. artykuł w tzw. gazecie na temat fake newsów. Ponownie proszę pana Igora Hrywnę o napisanie rzetelnego artykułu na temat aspektów prawnych zamaskowania. Niech udowodni, że jest prawdziwym dziennikarzem. Możecie sami sprawdzić ile kłamliwych informacji (dotyczących obowiązku prawnego) opublikowała GO na temat masek. A jak niektórzy kretyni cieszyli się, że policja wzmocni kontrole i będzie nakładała mandaty za brak maski. A tak na deser, na dobry, spokojny sen, z najlepszymi życzeniami dla zaszczepionych https://www.youtube.com/watch?v=oRiYjNod QdY lub wpisz "Ostatnia prosta (')".

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

 4. Dorota #3083749 7 gru 2021 20:12

  Jak widzę tego kłamczucha "ministra choroby i nagłej śmierci" to mam odruch wymiotny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (31) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. AtoJa #3083720 7 gru 2021 15:48

   Ciekawe co to znaczy ograniczenie osób w transporcie publicznym do 75%. Tak kombinuję, że tak jak było co drugie to teraz co czwarte miejsce siedzące będzie zaklejone taśmą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (34) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (6)