Ósma porażka KPR Elbląg

2021-12-05 15:41:32(ost. akt: 2021-12-05 15:43:17)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Trwa fatalna passa piłkarzy ręcznych KPR Elbląg. Podopieczni trenera Damiana Malandego zanotowali już ósmą porażkę na dziesięć rozegranych spotkań. W sobotę przegrali na wyjeździe z liderem tabeli Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna 22:29.
• Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna — KPR Elbląg 29:22 (15:11)
KPR — Jaworski, Plak — Latarski, Peret 7, Sowiński 2, Nowakowski 3, Załuski 2, Sparzak 6, Bartkowski 1, Robak, Heyda, Solecki, Masłowski, Sucharski, Reseman 1, kary: 8 min

Najwięcej dla Sokoła: Kryński 10, Jasowicz 5, Lisiewicz 4, kary: 4 min

Przed meczem zdecydowanym faworytem był zespół z Kaszub, który z kompletem dziewięciu zwycięstw prowadził w tabeli. Gospodarze od początku sezonu, skrupulatnie zdobywają komplet punktów i nic też dziwnego, że prowadzą w tabeli, a ich celem jest awans do Ligi Centralnej.

Początek spotkania, był nerwowy w wykonaniu obu drużyn. Gra była bardzo wyrównana. W 5 min po golach Mateusza Pereta, Kacpra Sparzaka oraz Mikołaja Soleckiego był remis 3:3.

Po kolejnych pięciu minutach gry także był remis 5:5. Nikt nikomu nie odpuszczał, a cały czas trwała wymiana ciosów, gol za gol — stwierdza kierownik elbląskiej drużyny Piotr Sadowski.

W 25 min był kolejny remis, tym razem 10:10. Niestety, po dwóch błędach w defensywie i dwóch niewykorzystanych sytuacjach sam na sam z bramkarzem gospodarzy,

Sokół wykorzystał nasze błędy, strzelił w tym czasie pięć goli, myśmy tylko odpowiedzieli jednym i do przerwy prowadzili miejscowi 15:11 — informuje Sadowski.

Po przerwie zagraliśmy lepiej i goniąc wynik, w 40 min, po strzale Adama Nowakowskiego, zdobyliśmy kontaktowego gola na 18:19 — informuje Sadowski. Cały czas trwała walka, ale skuteczniejsi byli gospodarze.

W 50 min prowadzili 25:21, by ostatecznie wygrać 29:22.

— To był trudny mecz, Sokół to bardzo poukładany zespół — podsumował Sadowski

• Pozostałe wyniki 10.kolejki: USAR Kwidzyn — Gwardia Koszalin 27:26 (14:14), SMS ZPRP I Kwidzyn — Mazur Sierpc 34:26 (18:16), SMS ZPRP II Płock — Sparta Oborniki 28:22 (20:13). SMS ZPRP II Kwidzyn — KPR Gryfino (przeł.19.12), Szczypiorniak Olsztyn — Tytani Wejherowo (18.12)