Podwójnie nieudany weekend

2021-11-29 11:46:48(ost. akt: 2021-11-29 11:50:36)
Rzuca Radosław Dzieniszewski (Szczypiorniak)

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA RĘCZNA\\\ W 9. kolejce I ligi swoje mecze przegrali obaj reprezentanci naszego województwa.
* KPR Elbląg - SMS ZPRP II Płock 24:26 (13:15)
KPR: Jaworski, Plak - Muracki 3, Peret 2, Nowakowski 7, Bartnicki 1, Załuski 3, Sparzak 5, Solecki 2, Reseman 1, Latarski, Sowiński, Robak, Sucharski, Tatar

W 3. min wynik otworzył Kacper Sparzak, jednak odpowiedź podopiecznych trenera Krzysztofa Kisiela była błyskawiczna. Po 10 minutach goście wyszli na prowadzenie 5:2, ale wtedy gospodarze uporządkowali szyki obronne i po golach Resemana, Załuskiego i Sparzaka doprowadzili do remisu 5:5. Ale to był dopiero początek dobrej gry KPR, ponieważ pięć minut później elblążanie wygrywali 10:6! Ale szybko przyszło, szybko poszło, w efekcie na przerwę gospodarze zeszli z dwubramkową stratą.
W drugiej połowie ekipa z Płocka błyskawicznie odskoczyła na cztery trafienia (17:13) i tej straty KPR już nie był w stanie odrobić, chociaż w 50. min udało mu się zdobyć kontaktowego gola (21:22).

* Szczypiorniak Olsztyn - SMS ZPRP II Kwidzyn 26:28 (14:15)
SZCZYPIORNIAK: Pikura, Konarzewski - Jurewicz 3, Lewandowski 1, Domagalski 5, Bądzelewski 1, Golks 6, Zaborowski 1, Ostrówka 5, Dzido 4, Dzieniszewski, Mosiewicz, Sypniewski

Po wyrównanym początku stopniowo przewagę zaczęli zyskiwać goście (14:9 w 23. min). Jednak olsztynianie ambitnie odrabiali straty - w ostatnich siedmiu minutach przed przerwą cztery bramki zdobył Domagalski, jedną dołożył Ostrówka, w efekcie Szczypiorniak przegrywał jedynie 14:15. W drugiej połowie cały czas utrzymywała się niewielka przewaga gości, którzy ostatecznie zdołali utrzymać ją do ostatniego gwizdka sędziego. W końcówce, przy stanie 25:27, rzutu karnego nie wykorzystał Dzieniszewski.
* Inne wyniki: Sparta Oborniki - SMS ZPRP I Kwidzyn 28:28, karne 4:2, (12:16), Gwardia Koszalin - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 26:27 (14:13), Mazur Sierpc - PGE KPR Gryfino 25:33 (9:14), Tytani Wejherowo - USAR Kwidzyn 26:27 (12:13).