Premier rozmawia z przywódcami europejskich państw. Dziś spotkał się z Angelą Merkel

2021-11-25 16:26:52 (ost. akt: 2021-11-25 16:59:59)

Autor zdjęcia: Kancelaria Premiera/ Twitter

Mateusz Morawiecki w celu omówienia sytuacji na granicy polsko-białoruskiej spotyka się z przywódcami europejskich państw. Premier był już m.in. we Francji, Estonii, Litwie, Łotwie czy Słowenii. Dzisiaj w Berlinie spotkał się z Angelą Merkel.
Morawiecki rozmawiał z Merkel o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Po spotkaniu przywódcy obu państw zorganizowali konferencję prasową dla dziennikarzy.

— Władze w Mińsku, w ramach ataku hybrydowego, zwabiły migrantów na Białoruś i chcą zdestabilizować nie tylko Polskę, ale całą Unię Europejską — powiedziała kanclerz Angela Merkal na konferencji prasowej.

— Władze w Mińsku, w ramach ataku hybrydowego, zwabiły migrantów na Białoruś i chcą zdestabilizować nie tylko Polskę, ale całą Unię Europejską — zwrócił uwagę premier Mateusz Morawiecki.

Kanclerz Niemiec odniosła się również do swojej rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. — Wiemy, że Łukaszenka oraz prezydent Putin mają bardzo bliskie relacje. Dlatego rozmawiałam również z rosyjskim prezydentem o tej sytuacji — poinformowała Angela Merkel.

— Powiedziałam wyraźnie, że dla mnie jest to takie podejście, co do którego my, Europejczycy jesteśmy zgodni, a z drugiej strony musimy pokazać, że w przypadku dalszego zaostrzenia sytuacji możemy wprowadzić dalsze sankcje. Drzwi prowadzące ku dialogowi zawsze powinny zostać otwarte. Sankcje są jedną sprawą, ale zawsze powinniśmy okazywać otwartość na dialog i rozmowy — dodała kanclerz Merkel.

Z wypowiedzią kanclerz Merkel zgodził się premier Morawiecki

— Trzeba na pewno planować na tej drabinie eskalacyjnej kolejne kroki, ale trzeba też mieć nadzieję, że nie będziemy szli tylko w górę, ale będą też kroki w dół. Trzeba planować kolejne sankcje, w tym sankcje handlowe — mówił premier na konferencji prasowej.

Cała rozmowa toczyła się wokół sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Kanclerz Niemiec i premier Polski rozmawiali o sankcjach i dalszym postępowaniu wobec prezydenta Białorusi i jego działań. Mateusz Morawiecki podkreślił, że wiele punktów tej rozmowy będzie chciał podnieść na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej.

-red

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gdzie jest Paul Mark? #3082444 wczoraj, 07:47

  Czekam na komentarz Pedała Marka że Morawiecki jest zdrajcą itp itd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Maciej Bestek #3082382 25 lis 2021 18:06

  Powinien to zrobic miesiąc temu. Teraz tylko odcina kupony. Nie swoje...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark #3082379 25 lis 2021 17:35

  Powinien tłustą makrelą NRD owską agentką STASi zatkać rurę.Ten typ słowa prawdy nie powie i tak już jest na wylocie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-16) odpowiedz na ten komentarz

 4. Paul Mark #3082380 25 lis 2021 17:35

  Powinien tłustą makrelą NRD owską agentką STASi zatkać rurę.Ten typ słowa prawdy nie powie i tak już jest na wylocie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-13) odpowiedz na ten komentarz