Sandra Kruk i Michał Łoniewski mistrzami Polski

2021-11-24 13:49:32(ost. akt: 2021-11-24 13:53:54)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W Wałbrzychu w hali Aqua Zdrój odbyły się 92 mistrzostwa Polski seniorów oraz 21 mistrzostwa kraju seniorek. Startowała rekordowa ilość ponad 350 zawodniczek i zawodników.
Były to bardzo udane mistrzostwa kraju dla Sandry Kruk (niestowarzyszona), która reprezentowała Warmińsko-Mazurski Związek Boksu Amatorskiego oraz dla Michała Łoniewskiego (Kontra Elbląg), którzy, zostali mistrzami Polski.

32-letnia zawodniczka z Pasłęka (aktualna reprezentantka Polski) wystąpiła w kategorii wagowej 57 kg i będąc zdecydowaną faworytką, nie zawiodła.

W pierwszej walce półfinałowej Kruk walczyła z Karoliną Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice) i wygrała jednogłośnie na punkty 5:0, będąc przez wszystkie trzy rundy zdecydowanie lepszą pięściarką.

W walce finałowej Kruk zmierzyła się z Żaklin Kociołek (Sporty Walki Gostyń).

— To był mój trzeci pojedynek z tą zawodniczką. Wiedziałam jak walczyć, dlatego też boksowałam w półdystansie, bijąc seriami i ta taktyka zdała egzamin. Sędziowie byli jednomyślni i wszyscy punktowali 30:27 — mówi Kruk.

— To było już dla mnie dziesiąte podium mistrzostw Polski w tej kategorii wagowej. Ośmiokrotnie zdobywałam złoty medal i dwa razy srebrny. Teraz od piątku, aż do 5 grudnia będę przebywała na zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem. Pod okiem trenerki Karoliny Michalczuk rozpoczynamy już przygotowania do marcowych mistrzostw Świata, które odbędą się w Turcji. Jeszcze w tym roku 3 grudnia, wystąpię na zawodach, na gali pięściarskiej organizowanej przez Suzuki z PZB — informuje Kruk.

Po dłuższej przerwie na mistrzostwach Polski seniorów w kategorii wagowej 80 kg wystąpił Michał Łoniewski (Kontra Elbląg).

Do walki o medale w tej wadze zgłosiło się aż 20 pięściarzy. W drodze do pierwszego mistrzowskiego tytułu, podopieczny trenera Krzysztofa Stemplewskiego musiał stoczyć cztery walki.

Najpierw pokonał: Dominika Głowackiego (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 3 r rsc, w ćwierćfinale wygrał z Sebastianem Chojeckim (Zawisza Bydgoszcz) 4:1.

Mając już miejsce w strefie medalowej, w półfinale okazał się lepszy od Piotra Szczukowskiego (SAKO Gdańsk), wygrywając 5:0, a w walce o mistrzowski tytuł pokonał wysoko na punkty Alana Borutę (Boxing Team Gosiewski Wrocław).

Brązowe medale w tej wadze zdobyli: Damian Cieślik (Stara Szkoła Boksu Lublin) i Szczukowski (SAKO Gdańsk).