Pies uratował funkcjonariusza Straży Granicznej przed agresywnym mieszkańcem powiatu braniewskiego

2021-11-24 12:24:51(ost. akt: 2021-11-24 12:49:31)

Autor zdjęcia: wmosg

Przewodnik psa służbowego z Placówki Straży Granicznej w Braniewie razem ze swoim czworonożnym podopiecznym zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Jagar, bo tak się wabi, obezwładnił napastnika, który rzucił się na jego opiekuna.
Na jednej ze stacji paliw w gminie Braniewo doszło do włamania z kradzieżą. Policjanci poprosili o pomoc zgrany duet straży granicznej, który razem służy już od 8 lat.

Jagar, czworonożny funkcjonariusz Straży Granicznej, podjął trop i doprowadził swojego przewodnika do opustoszałego budynku. W środku był mężczyzna, który na widok patrolu Straży Granicznej próbował uciec.

Fot. wmosg

Funkcjonariusz wezwał go do zachowania zgodnego z prawem i uprzedził, że jego pies zaatakuje w momencie ucieczki. 34-latek słysząc to, rzucił się na funkcjonariusza z nożem. Wówczas obezwładnił go pies tropiący.

Fot. wmosg

Okazało się, że mieszkaniec powiatu braniewskiego był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Straż Graniczna przekazała zatrzymanego miejscowym policjantom, którzy wyjaśniają, czy miał on również związek z włamaniem na stację paliw.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

oprac. kg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frost #3082139 24 lis 2021 12:57

    Szanowna redakcjo! Nie zaśmiecać języka polskiego! Pogranicznik to rusycyzm tak samo jak np. niezabudka (niezapominajka) używana nagminnie przez mieszkańców byłej Kongresówki ( zabór rosyjski)

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)