Sąd Rejonowy w Olsztynie zajmie się sprawą kierowcy oskarżonego o spowodowanie wypadku śmiertelnego

2021-11-22 15:39:38(ost. akt: 2021-11-22 16:15:59)
Sąd Rejonowy w Olsztynie

Sąd Rejonowy w Olsztynie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi J. Jest on oskarżony m.in. o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby.
Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Pawłowi J. oskarżonemu o spowodowanie wypadku, jak również prowadzenie auta po pijanemu oraz pod wpływem amfetaminy.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy 12 kwietnia 2021 r. na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Barczewko w gminie Barczewo. 18-letni Paweł J. miał kierować wówczas skodą felicią bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości (około 0,9 promila alkoholu we krwi) oraz pod wpływem amfetaminy. Razem z nim podróżowały jeszcze trzy inne osoby — jedna na przednim fotelu pasażera, a dwie na tylnej kanapie.

Według ustaleń prokuratora, kierowca w pewnym momencie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych, stracił nad nim panowanie, zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się przy drodze słup energetyczny. W rezultacie dwoje pasażerów siedzących na tylnej kanapie zmarło na miejscu zdarzenia.

Paweł J. w wyniku wypadku również doznał obrażeń w postaci m.in. urazu głowy. Był przesłuchiwanym w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marcin #3082004 23 lis 2021 08:33

    Aha nie przyznał się ? to dać mu górną najwyższą możliwą karę. I jak się nie przyznał przed sądem to warunkowego zwolnienia też nie dostanie niestety będzie siedział od dechy do dechy. Naćpany pijany i się nie przyznaje skandal powinien siedzieć do dzwona

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz