Szpital wojewódzki w Olsztynie zawiesił pracę oddziału ortopedii i poradni ortopedycznej. Szuka lekarzy do pracy
2021-11-19 15:01:09(ost. akt: 2021-11-19 14:52:37)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie nie ma ortopedów. Zawiesił pracę oddziału ortopedii i traumatologii narządu ruchu do końca tego miesiąca. Nie działa również poradnia ortopedyczna.
Szpital wojewódzki telefonicznie powiadamia pacjentów o odwołaniu wizyt w poradni ortopedycznej. Na pytanie, kiedy odbędzie się kolejna, brakuje odpowiedzi. Nie funkcjonuje również oddział. Wszystkie planowe przyjęcia na listopad zostały odwołane. Powód? W szpitalu nie ma lekarzy. Ortopedzi nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktów ze szpitalem wojewódzkim. Jednym słowem: odeszli z pracy.
— Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie poszukuje chętnych do pracy lekarzy ortopedów. Postępowania konkursowe będą ogłaszane do skutku — potwierdza Przemysław Prais, rzecznik szpitala.
Gdzie w takim razie mają leczyć się pacjenci?
— W związku z zawieszoną działalnością oddziału ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie od 8 do 30 listopada 2021 roku W-M Oddział NFZ skierował do Szpitala MSWiA w Olsztynie, Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie, Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie pisma z prośbą o przejęcie opieki nad pacjentami wymagającymi hospitalizacji w przedmiotowym zakresie świadczeń w okresie zawieszenia. Warmińsko-Mazurski OW NFZ monitoruje sytuację w tym zakresie i podjął kroki, jakie w takich przypadkach są podejmowane w celu zabezpieczenia świadczeń dla pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji w danym zakresie — informuje Agnieszka Budziszewska z Zespołu Komunikacji Społecznej warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ. — W zakresie poradni ortopedii i traumatologii narządu ruchu, szpital przekazał nam, że pacjenci informowani są telefonicznie lub pisemnie o przerwie w udzielaniu świadczeń, a także o poradniach, które leczą w tym zakresie. Poradnia została zawieszona do 31 stycznia 2022 roku i mamy nadzieję, że szpital upora się do tego czasu z problemami kadrowymi.
Czy szpital upora się z brakiem lekarzy?
Szpital wojewódzki od lat ma problemy z oddziałem i przychodnią ortopedyczną. O trudnej sytuacji lekarzy pisaliśmy już w 2018 roku. Wówczas jeden z lekarzy powiedział nam wprost: „Na takich zasadach, jakie szpital oferował, lekarze nie byli w stanie pracować. Zarabiali małe pieniądze, poniżej stawek. Nikt nikomu nie chciał zrobić na złość, po prostu medycy nie dali już rady. To czysta ekonomia”.
W tej chwili w szpitalu powiatowym w Działdowie pracuje czterech lekarzy, którzy wcześniej byli zatrudnieni w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie. Tam pracują za wyższe stawki niż zaproponowano im w Olsztynie.
Przypomnijmy, że oddział ortopedii w Działdowie jeszcze w czerwcu sam borykał się z brakami kadrowymi. Szpital też musiał zawiesić pracę oddziału.
ar
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
Stary dziad #3081990 23 lis 2021 07:09
Pedale Marku, wyjaśnij nam dlaczego to wina Tuska i LPG?
odpowiedz na ten komentarz
Paweł Taszorski #3081975 22 lis 2021 22:44
Jako potencjalny poszkodowany wypadku drogowego, potrącenia lub jako „Pacjent przede wszystkim” jestem przerażony brakiem komentarzy! Czy juz wszyscy pogodzili się z tym bezpośrednim zagrożeniem zdrowia publicznego? Konsekwencje bardzo poważne dla "Pacjentów przede wszystkim"! - a jakie będą konsekwencje dla menedżerów Droga Rado Społeczna ?
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz