Na Mazury trafiły nowoczesne karetki

2021-11-17 11:35:00(ost. akt: 2021-11-17 11:37:54)
Do warmińsko-mazurskiego trafiło 10 nowych karetek. Każda warta ponad pół miliona złotych. Przekazało je Ministerstwo Zdrowia.
Karetki trafiły między innymi do Olecka, Kętrzyna i Mrągowa. Symboliczne kluczyki do ambulansów dyrektorom tych szpitali wręczyli senator Małgorzata Kopiczko i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ministerstwo chce, aby średni wiek polskich karetek nie przekraczał 5 lat i aby jak najwięcej z nich trafiało do szpitali powiatowych.

— Jesteśmy w czasie czwartej fali pandemii, która jest inna niż te trzy, które już są za nami. Niestety chyba zapomnieliśmy już, że jest koronawirus — mówił wiceminister w Olecku. — Z tego, co podają nam lekarze, którzy na bieżąco, na co dzień zajmują się pacjentami z Covid-19, to trafiają tam praktycznie tylko i wyłącznie osoby niezaszczepione, osoby bardzo młode — mówił minister.

Małgorzata Kopiczko zaapelowała w czasie wizyty Kętrzynie do wszystkich, aby się szczepili.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomasz St-k #3081516 18 lis 2021 13:01

    Niedługo PiSowcy będa przy budowie każdego chodniczka w okręgu. Tak to jest jak niczego poważnego nie dokonasz, to musisz skakać nad każdym gównem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Waluś #3081390 17 lis 2021 15:27

    Politycy zachowują się jakby zakupili te karetki za własne pieniądze ! Przecież oni tylko wykonują swoje obowiązki, w ramach których mają za zadanie m.in. przedłużenie agonii systemu ratownictwa medycznego w tym kraju - bo o ratowaniu tego chorego systemu przy takiej polityce dystrybucji środków to raczej nie może być mowy. Ludzie nie dajmy się zwariować, fundatorami tego sprzętu jesteśmy my - osoby pracujące i odprowadzające uczciwie podatki, nie zaś pani senator, pan minister i stado lokalnych aparatczyków !

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz