Premier Mateusz Morawiecki: Rozważamy uruchomienie artykułu 4. NATO.

2021-11-15 15:01:34(ost. akt: 2021-11-15 15:11:12)
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z żołnierzami wojska polskiego, funkcjonariuszami straży granicznej i policji w Kuźnicy.

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z żołnierzami wojska polskiego, funkcjonariuszami straży granicznej i policji w Kuźnicy.

Autor zdjęcia: Kancelaria Premiera

Polska konsultuje z Litwą i Łotwą kwestię ewentualnego uruchomienia artykułu 4. NATO. Czym jest ten artykuł? To wyjaśniamy w tekście.
- Dyskutujemy z Łotwą i Litwą, czy nie uruchomić artykułu 4. NATO. Wydaje się, że jest to coraz bardziej potrzebne. Teraz potrzebne są już konkretne kroki i zaangażowanie całego sojuszu - powiedział premier Mateusz Morawiecki.


W planach rządzących wprowadzenie kolejnych sankcji, łącznie z całkowitym zamknięciem granicy, a więc odcięciem reżimu od korzyści gospodarczych. Dyskusja dotycząca dodatkowych sankcji ma odbyć się podczas szczytu będziemy dyskutować już podczas specjalnego szczytu Rady Europejskiej, o którą wnioskował premier Mateusz Morawiecki.

Czym jest artykułu 4. NATO?


Artykuł 4. Traktatu Północnoatlantyckiego z 1949 r. przewiduje:

Strony będą się konsultowały, ilekroć zdaniem którejkolwiek z nich zagrożona będzie integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. josos #3081105 15 lis 2021 15:18

    Mati rozważa czy wprowadzić a Artykuł 4 mówi o konsultacjach. Zanim się namyślą i nakonsultują to Europa będzie zalana imigrantami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz