ZAKSA nie dała szans Jastrzębiu

2021-11-10 22:54:46(ost. akt: 2021-11-10 23:04:14)
Aleksander Śliwka (ZAKSA)

Autor zdjęcia: PLS/Piotr Sumara

SIATKÓWKA\\\ W środę rozegrano awansem dwa mecze 13. kolejki PlusLigi. Szczególnie ciekawie miało być w Kędzierzynie, gdzie ZAKSA podejmowała mistrza Polski.
Zapowiadał się ciężki bój, tymczasem ZAKSA potrzebowała jedynie trzech setów, by uporać się z Jastrzębskim Węglem. MVP meczu został Norbert Huber (ZAKSA).
Niespodziewanie więcej emocji było w Nysie, gdzie Stal, która do tej pory przegrała wszystkie mecze, miała olbrzymią szansę na zdobycie minimum jednego punktu. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego po wygraniu pierwszego seta w drugim prowadzili 23:21 i wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą, bo po prostu byli lepsi od gości z Warszawy. Niestety, zespół z Nysy stracił trzy punkty z rzędu, a po chwili i seta. Była szansa może nawet na zwycięstwo 3:0, a skończyło się tak jak zwykle, czyli 1:3.

* Wyniki meczów środowych (rozegranych awansem z 13. kolejki): ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (26, 22, 22), Stal Nysa - Projekt Warszawa 1:3 (23, -23, -23, -19).

* 7. kolejka, piątek: GKS Katowice - Czarni Radom (17.30); sobota: Resovia Rzeszów - Projekt Warszawa (14.45), Skra Bełchatów - LUK Lublin (17.30), Warta Zawiercie - Stal Nysa (20.30); niedziela: Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (14.45), Ślepsk Suwałki - Jastrzębski Węgiel (17.30); poniedziałek: Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin (17.30).