Lider lepszy od wicelidera

2021-11-10 20:55:28(ost. akt: 2021-11-10 20:58:32)
Tomasz Sztąberski, trener KKS

Autor zdjęcia: Emil Marecki

KOSZYKÓWKA\\\ W pierwszym meczu 7. kolejki I ligi olsztynianki przegrały w Gdańsku.
* AZS Uniwersytet Gdański - KKS Agapit Olsztyn 88:74 (24:14, 15:15, 23:12, 26:33)
KKS: Chełchowska 17, Sobotka, Wawrzyniak 11, Woźniak 12, Sztąberska 14, Pałasz 2, Bałdyga 2, Daliga 16, Kitkowska, Birkos

W meczu na szczycie lider podjął olsztyńskiego wicelidera. Jeszcze kilka dni temu to KKS był na pierwszym miejscu w tabeli, jednak stracił je po niespodziewanej porażce z GTK II Gdynia. Czyli po przegraniu z jednym z najsłabszych zespołów olsztynianki musiały zmierzyć się z jednym z najmocniejszych rywali. No i znowu nie dały rady...
Gospodynie od początku dominowały na boisku i po dwóch minutach wygrywały 9:0. Co prawda pod koniec 4. minuty po rzucie Sztąberskiej KKS zbliżył się na 3 punkty (15:12), ale AZS natychmiast wrzucił wyższy bieg i w efekcie końcówkę tej części meczu wygrał 9:2.
Druga kwarta była wyrównana, jednak w kolejnej olsztynianki zderzyły się ze ścianą, w efekcie przed ostatnią częścią meczu miały aż 21 punktów mniej. Takiej straty w konfrontacji z liderem nie można już było odrobić...
* Pozostałe mecze: SMS PZKosz Łomianki - AZS UMCS II Lublin, Iodica TopMarket MKS Pruszków - Basket SMS Aleksandrów, Grot F&F Automatyka Pabianice - Sokołów S.A. Sokołów Podl., Mon-Pol Płock - AZS Politechnika Gdańsk, GTK II Gdynia - Huragan Wołomin (17 listopada).