Miasto miało jesienią posadzić drzewa na osiedlu Generałów. Za nami pierwsze przymrozki a drzew dalej nie widać

2021-11-10 18:07:20(ost. akt: 2021-11-10 17:11:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Miasto miało jeszcze jesienią posadzić drzewa na osiedlu Generałów w Olsztynie. Tymczasem za nami pierwsze przymrozki, a drzew dalej nie widać.
Radny Tomasz Głażewski napisał do prezydenta Piotra Grzymowicza interpelację, w której prosił o ponowne nasadzenie drzew przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Bukowskiego. Prezydent zobowiązał się nasadzić drzewa jeszcze jesienią. Postanowiliśmy to sprawdzić i okazało się, że obiecanych sadzonek jeszcze tam nie ma.

Wykonawca zbiornika retencyjnego przy skrzyżowaniu ul. Bukowskiego i Antonowicza, przy okazji realizacji inwestycji, nasadził drzewa dookoła zbiornika. Okazało się jednak, że część sadzonek się nie przyjęła i po jakimś czasie po prostu zwiędły. Radny Tomasz Głażewski postanowił zwrócić się w tej sprawie z pismem do prezydenta Piotra Grzymowicza przedstawiając problem i jednocześnie proponując nasadzenie nowych drzew.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

— Prosiłbym o informację, kiedy wykonawca dokona ponownych nasadzeń. Czy ewentualnie nie byłaby celowa zmiana miejsca nasadzenia. Część z drzew znajdowała się na terenie ciągle zalewanym przez wody opadowe. Prosiłbym również o informację, czy w okolicach Parku Zacisze są przewidywane również inne nasadzenia drzew? Na przykład wzdłuż ulicy Bukowskiego - dodał radny.

Prezydent Olsztyna zapewnił, że drzewa zostaną nasadzone jesienią.

— W nawiązaniu do złożonej przez Pana w dniu 22.09.2021 r. interpelacji informuję, że wymiana obumarłych drzew nastąpi w terminie jesiennym, który jest najkorzystniejszy do podejmowania takich działań. Miejsce nasadzeń wynika bezpośrednio z projektu technicznego i nie może być zmienione, a obumarcie nastąpiło w wyniku ingerencji osób trzecich oraz z powodu nieodpowiedniej pielęgnacji. — odpisał prezydent Piotr Grzymowicz. — Rejon ulicy Bukowskiego jest przewidziany do kompensacyjnych nasadzeń szpalerowych, które będą prowadzone sukcesywnie wraz z realizacją nowych inwestycji wymagających usunięcia kolidujących drzew — dodał.

Obecnie (10 listopada) za nami już pierwsze przymrozki, jednak drzewa dalej nie zostały nasadzone. Nasz fotoreporter pojechał na miejsce i pokazał w jakim stanie obecnie znajdują się to miejsce.

Po naszych pytaniach otrzymaliśmy informację, że pierwsze drzewa zostaną posadzone w poniedziałek (15 listopada), reszta będzie nasadzona do końca listopada.

Karol GroszKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom #3080679 11 lis 2021 10:21

    Pinokio zawsze obiecuje i się szyderczo śmieje. Tylko to umie. Ile to on już naobiecywał......

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. AtoJa #3080624 10 lis 2021 18:35

    Wiatr powalił drzewa w parku Kusocińskiego i jak znam niechęć naszego włodarza do zieleni miejskiej to spodziewajmy się by nowe drzewa zostały w tym parku nasadzone. Pocieszam sie myślą, że jeszcze dwa lata i ten szkodnik zieleni miejskiej straci stołek. Na szczęście nie będzie się już mógł ubiegać o reelekcję.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz