Czerwona kartka zmieniła wszystkie plany

2021-10-29 16:00:00(ost. akt: 2021-10-29 16:32:28)
Łyna - Victoria 3:1

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA NOŻNA\\\ Gdy zbliża się 90. minuta meczu, wtedy na większości stadionów kibice powoli wstają z miejsc, uważając, że nic ciekawego już się na boisku nie wydarzy. Ale w Sępopolu jest inaczej, bo tam dopiero wtedy zaczyna być ciekawie.
* Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce 3:1 (0:0)
1:0 - Damian Gigielewicz (54), 2:0 - Rafał Naruszewicz (70), 3:0 - Damian Gigielewicz (90+1), 3:1 - Adrian Włodarczyk (90+4); czerwona kartka: Paweł Gajkowski (5 Victoria)

ŁYNA: Łukasz Piotrowski - Jakub Młyński, Damian Gigielewicz, Piotr Gigielewicz (60 Mateusz Czajkowski), Paweł Dobrzyński (87 Kamil Komajda), Karol Snopkowski, Marcin Polkowski (75 Paweł Antczak), Łukasz Pawłowski (88 Michał Osowski), Rafał Naruszewicz (85 Piotr Dobrzyński), Mateusz Orłowski, Jakub Lemański
VICTORIA: Mateusz Rodak - Radosław Pryszczepko (69 Maciej Kawalerowicz), Patryk Pęcak, Krzysztof Kudlicki (87 Jakub Figat), Kamil Kozera (67 Rafał Solecki), Maciej Kadziewicz (82 Adrian Niksa), Adrian Włodarczyk, Ernest Tucholski (60 Mateusz Łażewski), Dawid Kaplewski (65 Hubert Welens), Paweł Gajkowski, Kacper Dądzik (46 Kamil Rubażewicz)

Gole zdobywane lub tracone w ostatnich minutach to w tym sezonie niejako wizytówka klubu z Sępopola. Przypomnijmy, że w meczu z Żaglem (1:4) ostatnią bramkę Łyna straciła w 94. minucie, z Wojciechami (1:1) w 93. min, z Czarnymi (1:1) w 95. min, z Naki (2:3) w 82. min. Natomiast w spotkaniu ze Śniardwami (4:3) piłkarzom z Sępopola w końcówce udało się dla odmiany odwrócić losy meczu, bo zdobyli bramki w 89. i 91. minucie.
No i w sobotnich derbach powiatu bartoszyckiego było podobnie, bowiem w 91. min Łyna podwyższyła na 3:0, po czym trzy minuty później Victoria zdobyła honorową bramkę. Warto jednak zauważyć, że goście już od 5. minuty musieli grać w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany Gajkowski. Mimo to ekipa z Bartoszyc w 50. minucie mogła objąć prowadzenie, ale po główce Włodarczyka piłka odbiła się od poprzeczki.

- Po czerwonej kartce zmieniły się nasze przedmeczowe plany, bo chcieliśmy grać z kontry. Tymczasem osłabiona Victoria się cofnęła, więc musieliśmy grać w ataku pozycyjnym, a to goście nas od czasu do czasu kontrowali - wyjaśnia Łukasz Pawłowski, trener Łyny. - Cieszymy się ze zwycięstwa, bo były to jednak derby. A wiadomo, że można sobie pozwolić na wiele porażek, ale derby trzeba wygrać (śmiech). Generalnie był to mecz walki i tak też będzie w sobotę w Wilkowie. O ile jednak z Victorią zagraliśmy praktycznie w pełnym składzie, to teraz nie będę mógł skorzystać aż z czterech piłkarzy, bo w tym czasie będą na granicy z Białorusią. Mimo okrojonego składu nie martwię się, ponieważ w klubie są też młodzi zawodnicy, więc wejdą na boisko i będą walczyć. A jest o co, bo chcemy - tak jak Victoria - oderwać się wreszcie od ligowych dołów. Przypomnę, że z okręgówki spadną dwa najsłabsze zespoły, a dwa kolejne, czyli z miejsc 13. i 14., ligowego bytu będą musiały bronić w barażach - kończy trener Pawłowski.

* KS Wojciechy - Orlęta Reszel 2:4 (1:1)
1:0 - Dawid Sófczyński (3), 1:1 - Romańczuk (45 karny), 2:1 - Sebastian Maleszewski (46), 2:2 - Jankiewicz (70), 2:3 - Romańczuk (76), 2:4 - Markisz (80)

WOJCIECHY: Marcin Mieliwodzki - Mateusz Wróblewski, Andrzej Sófczyński, Dawid Sófczyński, Radosław Rogoziński, Paweł Piechota, Robert Piecewicz, Grzegorz Perlejewski (73 Kamil Tomczuk), Rafał Gwiazda (65 Marcin Stankiewicz), Sebastian Maleszewski, Kamil Brzostek (85 Bartosz Sakowski)

W Wojciechach gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie przegrali 2:4. W efekcie podopieczni trenera Roberta Piecewicza do bezpiecznego 12. miejsca tracą sześć punktów. - Brak dyscypliny taktycznej zadecydował o naszej porażce - nie ma wątpliwości trener Piecewicz. - Zamiast przypieczętować zwycięstwo, to my wyciągnęliśmy pomocną dłoń do rywali, którzy zagrali dobre 30 minut, co wystarczyło im do zdobycia kompletu punktów.
* Inne wyniki 12. kolejki: Omulew Wielbark - Śniardwy Orzysz 3:0, Rominta Gołdap - Żagiel Piecki 2:1, MKS Jeziorany - Wilczek Wilkowo 1:1, Rona 03 Ełk - Tęcza Biskupiec 0:4, Naki Olsztyn - Vęgoria Węgorzewo 1:4, Pojezierze Prostki - Czarni Olecko 1:6.
* 13. kolejka, sobota, g. 14.30: Victoria - Omulew, Wojciechy - Tęcza, Wilczek - Łyna, Vęgoria - Jeziorany, Orlęta - Naki, Żagiel - Rona, Czarni - Rominta, Śniardwy - Pojezierze.