Sprawą profesora Wojciecha Maksymowicza zajmie się NFZ

2021-10-20 19:33:41(ost. akt: 2021-10-20 20:49:17)
NFZ będzie sprawdzał, gdzie w czasie dyżurów był Wojciech Maksymowicz

NFZ będzie sprawdzał, gdzie w czasie dyżurów był Wojciech Maksymowicz

Autor zdjęcia: Andrzej Mielnicki

Narodowy Fundusz Zdrowia wszczął postępowanie sprawdzające w sprawie prof. Wojciecha Maksymowicza, posła Polski 2050 oraz lekarza Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Przypomnijmy: dziennikarze Wirtualnej Polski ujawnili, że zamiast na dyżurach pracował w Sejmie.
Przypomnijmy. We wtorek Wirtualna Polska wskazała 11 dni, w których prof. Maksymowicz łączył pracę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie ze zdalnym udziałem w posiedzeniach Sejmu i sejmowych komisji. A także 11 innych dni, w których poseł Polski 2050 powinien być na dyżurze w szpitalu, ale — według informacji uzyskanych przez dziennikarzy — nie było go, ponieważ pracował stacjonarnie w parlamencie.


We wtorek wieczorem do tych informacji odniósł się prof. Wojciech Maksymowicz, który w poście na Facebooku napisał:

Zarzuty stawiane mi w artykule opublikowanym w serwisie Wirtualna Polska (…) są bezzasadne. Do końca kwietnia 2021 r. korzystałem z możliwości zdalnego udziału w posiedzeniach Sejmu i jego komisji, dzięki czemu jednocześnie swoim zaangażowaniem zapewniałem pracę i obsadę Kliniki Neurochirurgii i Oddziału Covidowego Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie. Mój udział w posiedzeniach Sejmu i działalność polityczna od maja 2021 r. w żaden sposób nie naruszały interesu Szpitala ponieważ mój zakontraktowany czas pracy realizowałem z nadwyżką w danym miesiącu. Stawiane mi dziś zarzuty, łączące moją pracę polityczną z pracą lekarską są dla mnie zdumiewające, gdyż co do zasady nie zajmowałem się ustalaniem harmonogramów i grafików pracy - było to realizowane przez administrację Szpitala. Nikt z Dyrekcji Szpitala nie kwestionował wykonywanej przeze mnie pracy.
(pisownia oryginalna).

Wczoraj Wirtualna Polska opublikowała kolejny artykuł na ten temat. Dziennikarze tego portalu twierdzą, że w okresie od lutego do kwietnia 2021 r. zamiast być na dyżurach lekarskich, miał uczestniczyć w konferencji prasowej oraz dwa razy brał udział w pracach Sejmu w Warszawie. Portal zamieścił zdjęcia opatrzone konkretnymi datami, na których widać prof. Maksymowicza na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia, zabierającego głos na konferencji prasowej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie czy podczas 28. posiedzenia Sejmu.

Jak potwierdziła "Gazecie Olsztyńskiej" Magdalena Mil, rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie, „Departament Kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia po doniesieniach medialnych wszczął w dniu wczorajszym czynności sprawdzające w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Weryfikowany będzie między innymi sposób zabezpieczenia obsady lekarskiej w wybranych oddziałach szpitala”.

Pełniący obowiązki dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie Maciej Kamiński odmawia komentarza w sprawie nieprawidłowości w godzeniu pracy lekarskiej prof. Wojciecha Maksymowicza z jego obowiązkami poselskimi.

Z kolei Wioletta Ustyjańczuk, rzeczniczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przesłała nam stanowisko uczelni:

Władze UWM, w trosce o zdrowie pacjentów, zwróciły się 11 października 2021 do wojewody warmińsko-mazurskiego z wnioskiem o pilne przeprowadzenie kontroli w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przez wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie chirurgii."

Dodatkowo prorektor ds. Collegium Medicum, prof. Sergiusz Nawrocki, korzystając z przysługujących mu kompetencji, wstrzymał wszystkie planowane zabiegi w Klinice Neurochirurgii USK do odwołania. Kolejne działania Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uzależnia od wyników kontroli zapowiedzianej przez Departament Kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia.”

Marta Wiśniewska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3078359 21 paź 2021 06:25

    ""wstrzymał wszystkie planowane zabiegi w Klinice Neurochirurgii USK do odwołania"" Tak PiS dorzyna szpitale! Stracą na tym tylko pacjenci a wszystko po to aby udupić Maksymowicza bo śmiał się postawić pis-dzielcom! Mogą go pocałować w 4*D!

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz