Tego chce lewica dla Polski

2021-10-15 17:35:36(ost. akt: 2021-10-15 17:29:04)

Autor zdjęcia: Biuro prasowe Nowej Lewicy

Od kilku dni w miejsce Wiosny i SLD mamy Nową Lewicę. Sekretarzem generalnym nowej partii został poseł Marcin Kulasek z Olsztyna. Rozmawiamy z nim o tym, jaką Polskę chce zbudować dla nas jego ugrupowanie.
— Wielu Polaków uważa, że w kwestiach społecznych to PiS, a nie wy jest lewicą.
— Lewica chce państwa troskliwego. Państwa usług publicznych. PiS dał obywatelom 500 plus i uznał, że to rozwiązuje wszystkie problemy społeczne. Oczywiście, dobrze, że jest 500 plus. Ale inflacja jest tak duża, że to 500 zł to już 400 zł. Patrząc przez pryzmat koszyka produktów, które można kupić. A będzie jeszcze mniej. Po drugie, nie podoba mi się myślenie PiS na zasadzie: macie 500 zł i idźcie prywatnie do lekarza, a służba zdrowia będzie niedomagać. Na dłuższą metę to fatalna polityka. Pandemia najlepiej to obnażyła.

— Przypomnijmy zatem, jakie macie stanowisko w sprawie aborcji i nauczania religii w szkołach. To na pewno różni was od partii Jarosława Kaczyńskiego.
— Jesteśmy za świeckim państwem. Chcemy wyprowadzenia religii ze szkół, czego chcą zarówno uczennice i uczniowie, jak i rodzice, i dziadkowie. Najmłodsze pokolenie głosuje nogami, wypisując się z lekcji religii w szkole. Starsze pamiętają, że rozwiązanie, w którym, kto chciał, mógł chodzić na religię do salki katechetycznej, było po prostu lepsze.

Tak samo wszystkie pokolenia łączą prawa kobiet. Młode kobiety walczą do prawa o decydowania o swoim życiu. A ich matki i babcie doskonale pamiętają, że przed 1993 rokiem aborcja była w Polsce wolnym wyborem każdej kobiety.

— Czym zatem jest Nowa Lewica? Dlaczego się zjednoczyliście?......


Cały tekst można przeczytać w piątkowej Gazecie Olsztyńskiej. Jest też dostępny dla prenumeratorów e-wydania Gazety: kliknij TUTAJ.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3077972 15 paź 2021 22:55

  I jeszcze zabronili mi zbudowac kapliczkę na balkonie na 3 piętrze. Zwyrodnialcy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul Mark . #3077953 15 paź 2021 18:58

  Chcą???Mordowania nienarodzonych.Jak rządzili urządzali aborcję narodzonym i to hurtowo od AK owców zaczęli na górnikach x wujka skończyli.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. magda #3077950 15 paź 2021 18:51

  Czekanie aż ktos zaproponuje zmniejszenie podatków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz