Lubimy długie dystanse! Citi na V Ukiel Olsztyn Półmaraton

2021-10-12 15:32:50(ost. akt: 2021-10-13 16:35:16)
Citi na V Ukiel Olsztyn Półmaraton

Citi na V Ukiel Olsztyn Półmaraton

Autor zdjęcia: arch. pryw.

Pracownicy Citi wystąpili jako najliczniejsza drużyna podczas reaktywowanego właśnie pół-maratonu wokół jeziora Ukiel, jednego z najważniejszych wydarzeń biegowych w Olsztynie i regionie.
Wybrać się na wspólne bieganie taką ekipą, to nie byle co! W zeszły weekend miłośnicy biegania na długie dystanse mieli do pokonania aż 21 km. W tym półmaratonie uczestniczyło w sumie około 300 osób, z czego aż 14 wolontariuszy z Citi.

Ta liczba nie powinna zresztą dziwić: Citi zatrudnia bardzo dużo osób z Olsztyna i okolic, jest jednym z największych pracodawców w mieście, a w planach ma zatrudniać jeszcze więcej (tutaj możesz sprawdzić, kogo Citi szuka w naszym mieście).

Citi stwarza pracownikom możliwości do podejmowania wyzwań także poza biurem Citi. To właśnie dlatego chętni wzięli udział w imprezie w ramach wolontariatu pracowniczego, który jest jednym z ważnych elementów oferty dla pracowników. Ma on wspierać pracowników w ich pasjach oraz odpowiadać na ich potrzeby działalności na rzecz innych, wspierając prezentowane przez nich wartości, co dla pracowników Citi w Olsztynie jest równie ważne jak stabilne zatrudnienie, równość płac mężczyzn i kobiet na tych samych stanowiskach, liczne benefity w postaci np. urlopów tacierzyńskich, elastyczna praca i wiele innych. Wszystko to wynika z dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników.

„Chciałam pomagać. Kiedy zobaczyłam, że jest to forma kilometry pomocy, to był dla mnie strzał w dziesiątkę. Tak niewiele od siebie trzeba dać, wystarczy się ruszyć. Tym bardziej, że mogłam wspomóc lokalną organizację w duch myśli „myśl globalnie, działaj lokalnie” – powiedziała nam uczestniczka biegu Beata Janaszkiewicz, analityk ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy, Zespół Weryfikacji i Aktualizacji Dokumentacji Klientów, Sektor Bankowości Detalicznej.

Innymi przykładami działań wspierających well-being jest są też sieci działające w Citi. Ich celem jest, aby każdy z pracowników mógł czuć się sobą, wyrażać siebie bez względu na płeć, orientację seksualną, wyznanie, pochodzenie czy kolor skóry.

Citi na V Ukiel Olsztyn Półmaraton
Drużyna Citi dała z siebie wszystko.

Ludzie pracujący w Citi wspierają się wzajemnie i dzięki temu mogą wspierać innych! W Citi oraz Fundacji Citi Handlowy oczywiste jest, że jeżeli można zrobić coś dobrego, to po prostu warto to zrobić. Dlatego w ramach biegu Citi wspierało Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie im. Marii Grzegorzewskiej

Na tym jednak nie kończy się wsparcie dla tego typu imprez. Ekipa Citi uczestniczy m.in. w biegu Ironman (w Warszawie w tym roku Citi było jego tytularnym partnerem).

Drużyna Citi na V Ukiel Olsztyn Półmaraton:
Marcin Kwiatkowski, Miroslav Nechytaylo, Aleksandr Zdan, Paweł Stempiński, Michał Kaszuba, Natalia Wiórkowska, Beata Janaszkiewicz, Piotr Kosciesza, Pawel Zegarlowicz, Jaroslaw Pasakalik, Konrad Krasowski, Kamil Wypych, Mateusz Dąbrowski, Mariusz Forycki