Mieszkańcy budynku przy ulicy Małeckiego w Olsztynie marzli. Dlaczego?

2021-10-15 09:37:27 (ost. akt: 2021-10-19 16:10:30)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Mieszkaniec olsztyńskiego Zatorza poprosił nas o nagłośnienie tej sprawy. W jego bloku, jednym z nielicznych w Olsztynie, kaloryfery — jak nam powiedział kilka dni temu — wciąż są zimne. I wcale nie dlatego, że są zapowietrzone.
Mamy sezon grzewczy, ale niektórzy olsztyniacy zdążyli już zmarznąć. Skontaktował się z nami czytelnik zaniepokojony brakiem ogrzewania w jego bloku. Budynkiem przy ul. Małeckiego 8 w Olsztynie zarządza wspólnota mieszkaniowa, która administrowanie nim zleciła firmie zewnętrznej TuMieszkamy. Ta jednak — jak donosi nam czytelnik — nie do końca wywiązuje się z powierzonych zadań.

— W tym roku mamy wyjątkowo chłodną jesień. Większość spółdzielni mieszkaniowych zaczęła grzać nawet na początku września. A u nas włączyli tylko 30 września, a potem grzejniki znowu były zimne. Większość osób mieszkająca w naszym budynku to osoby starsze. Chyba nie po to płacimy miesiąc w miesiąc, żeby we własnym mieszkaniu chodzić w grubych swetrach? — denerwuje się mieszkaniec bloku przy Małeckiego 8.

A to niejedyny problem mieszkańców bloku obsługiwanego przez firmę TuMieszkamy. Kłopot mają również z nawiązaniem kontaktu z administratorem. Jedyna forma, jaką proponuje firma, to numer infolinii lub e-mail. Na stronie internetowej czytamy, że w Olsztynie działa również oddział. Jednak, jak zaznacza nasz czytelnik, dla wielu osób dojazd do siedziby firmy w Olsztynie ze względu na ich wiek to prawdziwe wyzwanie. Dodatkowo nie rozumieją, dlaczego zarówno w korespondencji, którą dostają, jak i na stronie, widnieje numer ogólnopolskiej infolinii.

— Wszystkie listy przychodzą z adresem z Lublina, ale telefon jest z kierunkowym do Warszawy. Długo mieliśmy problem, żeby się tam dodzwonić i dowiedzieć, kiedy zostanie włączone ogrzewanie w naszym bloku. Raz dostaliśmy informację, że ogrzewanie nie jest włączone, bo nie ma pieniędzy. To nieprawda, bo nasza wspólnota płaci zawsze na czas — podkreśla mieszkaniec bloku przy Małeckiego 8.

Skontaktowaliśmy się mailowo z olsztyńskim odziałem administratora budynku. Na odpowiedź czekamy... od 6 października.

Za to ponownie odezwał się nasz rozmówca, żeby nam powiedzieć, że kaloryfery znów są ciepłe, ale Wspólnota Mieszkaniowa bloku przy Małeckiego 8 zastanawia się nad zmianą administratora...

ak
Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paul Mark to kłamca #3077958 15 paź 2021 19:27

  Paul Mark napisał że mieszka na trzecim piętrze. Przy innej okazji napisał, że chciał sobie wybudować kapliczkę. Z tego wniosek, że chyba na balkonie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. społeczny ekspert od wszystkiego #3077899 15 paź 2021 11:36

  Lepiej napiszcie jak to jest możliwe, że mamy ocieplenie klimatu a rachunki za ogrzewanie coraz wyższe

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark #3077892 15 paź 2021 11:13

  A ja mieszkam na 3 piętrze. Ogrzewania praktycznie całą zimę nie włączam. Mam ciepło. A sąsiedzi frajerzy mnie grzeją.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Oliwer #3077878 15 paź 2021 10:18

   Wspólnota sama decyduje kiedy włącza się ogrzewanie. Każdy budynek ma opiekuna. A wspólnota zarząd do kontaktu z administratorem. Na Małekiego jest inaczej? ;) A TuMieszkamy to najgorszy z możliwych administratorów - fakt.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

  2. zasx #3077873 15 paź 2021 09:59

   Niesamowite, wstrząsające, godne Pulitzera!

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz