Policyjne podsumowanie weekendu na drogach. Ci kierowcy nie powinni wsiadać za kierownicę. Dlaczego?

2021-10-11 16:07:38(ost. akt: 2021-10-11 16:26:58)

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci podsumowali weekend na drogach Olsztyna i powiatu. Najwięcej było kierowców, którzy wsiedli do samochodu, chociaż nie powinni.
PIATEK (8 września)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na DK 51 w Dywitach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-latka kierująca osobowym volkswagenem na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Nikt nie trafił do szpitala. Kobieta miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Auto uczestniczące w zdarzeniu drogowym na DK51
Fot. KMP w Olsztynie
Auto uczestniczące w zdarzeniu drogowym na DK51


Ciężarówka uczestnicząca w wypadku na DK51
Fot. KMP w Olsztynie
Ciężarówka uczestnicząca w wypadku na DK51

SOBOTA (9 października)

Policjanci dostali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy na jednym z olsztyńskich osiedli. 47-latek kierujący osobowym audi miał wykonując manewr cofania uderzyć w inny pojazd. Świadkowie zdarzenia uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, zabierając mu kluczyki od auta. Z relacji zgłaszających wynikało, że mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie 47-latka ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejnego pijanego kierowcę policjanci zatrzymali na jednej z ulic Olsztynka. 21-latek zwrócił uwagę funkcjonariuszy przy jego styl jazdy. Mężczyzna wykonywał agresywne manewry za kierownicą.

Zaraz po podejściu do kierującego policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 21-latka ponad 1 promil alkoholu. Okazało się, że mężczyzna miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kierowcom grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymano również w gminie Gietrzwałd. Uwagę policjantów zwrócił osobowy volkswagen. Za kierownicą siedział 35-letni 35-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów do 2025 roku. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Olsztynie