Strażacy z Olsztyna szkolą kolejnych bohaterów

2021-10-07 12:18:05 (ost. akt: 2021-10-07 11:25:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od maja tego roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Zientary Malewskiej w Olsztynie funkcjonuje sala edukacyjna OGNIK. Strażacy chętnie pokażą dzieciom, jak wygląda pożar i jak ogień się rozprzestrzenia, nauczą je podstaw pierwszej pomocy i powiedzą, co robić, gdy zauważą ogień.
Zajęcia prowadzą strażacy, którzy albo w formie wykłady, albo zabawy i projekcji filmów tłumaczą dzieciom, jak niebezpieczny jest ogień i jak należy się zachować w razie pożaru.

Fot. Zbigniew Woźniak

W pomieszczeniu znajduje się m.in wizualizacja tego, jak ogień rozprzestrzenia się po mieszkaniu, więc bez wątpienia będzie to również lekcja bezpieczeństwa. Cała oprawa mocno oddziałuje na wyobraźnię dzieci, m.in przez realistyczną fototapetę na korytarzu (jest wykonana ze zdjęć fotoreporta "Gazety Olsztyńskiej Zbigniewa Woźniaka) oraz animowany ogień.

Fot. Zbigniew Woźniak

Ogromne wrażenie na młodych gościach robi specjalnie pomieszczenie, w którym symulowany jest rozwój pożaru. Strażacy podkreślają, że sala cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony szkół, a wizytę trzeba zgłosić na stronie https://ognik.straz.olsztyn.pl/

Fot. Zbigniew Woźniak

kg